Skocz do zawartości

Falowanie obrotów 530d 218km manual


aroquuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z lekkim falowaniem jałowych obrotów oraz wibracjami i przygasaniem silnika przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania po naciśnięciu sprzęgła, błędów brak, dolot szczelny, co może być nie tak? Załączam zdjęcie parametrów z inpy

https://photos.app.goo.gl/wdgag5ESnk2M6aa36

Auto po mapie (może wina mapy?)

Egr dpf kat off

Po odpięciu przepływomierza dalej faluje na wolnych tylko wolniej się wkręca na obroty

Kolektor dolotowy szczelny

Czujnik na kolektorze podmieniany - to samo

Regulator na pompie cr - to samo

Wtryski sprawdzone na maszynie - w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciągnij auto po autostradzie pod 180km/h+ i zerknij czy przejdzie. U mojego znajomego przyczyną był regulator paliwa przy pompie, on ma takie siteczko, która z czasem się zapycha, porządna trasa pod dużym obciążeniem rozwiązała u Niego problem.

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator paliwa przy pompie sprawdzałem i podmieniałem, nie zauważyłem w nim żadnego siteczka, wartości w inpie zgadzają się z tym co zadaje sterownik, dla porównania założony był nie sprawny i wartości się nie zgadzały i wywalało checka przy obciązeniu powyzej 3k obrotów. Jedyne sitko jakie widziałem to na regulatorze na listwie cr, było czyszczone ale wyglądało na czyste, nic sie nie zmienilo. Myślę że gdyby regulator na pompie był uszkodzony albo przytkany to by w inpie coś pokazało że się nie zgadza. Ciągle zastanawia mnie ten parametr luftmass który pokazuje zawyżoną wartość a powinna być taka sama jak zadana. Albo wina mapy albo coś jest nie tak tylko co? Po odpięciu przepływki faluje, po odpięciu regulatora na pompie również faluje, po odpięciu regulatora na listwie gaśnie, po odpięciu czujnika ciśnienia na listwie faluje. Czy problem leży w paliwie czy powietrzu? Ciężki temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.