Skocz do zawartości

E92 [330D] Problem z skrzynią 6hp26


quamper2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z bardzo mocnym szarpnięciem + brak zmiany na wyższy bieg, objaw występuje podczas przyspieszenia z wciśniętym gazem do podłogi, problem występuje przy zmianie biegu z 5 na 6 przy maksymalnych obrotach. Raz skrzynia weszła w tryb awaryjny, po sprawdzeniu w ista wyskoczył Błąd S0364 komunikacja niemożliwa z: sterowanie skrzyni biegów, z tego co się dowiedziałem wystarczyło zmienić stycznik jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.


w skrócie opis problemu : bieg 5 gaz w podłodze, następnie przy limicie zakresu obrotów skrzynia próbuje zmienić bieg i następuje bardzo mocno odczuwalne kopnięcie, skrzynia finalnie biegu nie zmienia i dopiero po zejściu do około 3,5-4k obrotów zmienia bieg na wyższy. Po paru takich próbach z rzędu skrzynia przechodzi w tryb serwisowy.

Skrzynia pracuje wzorowo poza problemem opisanym wyżej.


Czy ktoś się wcześniej spotkał z takim problemem? Czy pozostaje jechać do jakiegoś znawcy.


330d zf6hp26 m57n2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczepię się pod temat, bo u mnie problem podobny:

ZF 6hp28 (3.0xd). Skrzynia ma wymienione wszystko w środku razem z konwerterem zregenerowanym przez ZF (kosz E sprawdzony, jest ok). Mechatronika ma zrobiony serwis (wymienione uszczelki, grzybki, płytę separacyjną, solenoidy na nowe czyli ogólnie komplet). Niestety nadal występuje uślizg na 5 biegu w okolicach 1500-2000 obr. i wbicie 6 biegu. Gdy jedziemy na 5 biegu powyżej 2200 obr. można cisnąć i nie ma tego problemu. Dodatkowo gdy na pełnym gazie chcemy w trybie automatycznym aby skrzynia przeszła z 4 na 5 to nie potrafi tego zrobić, po pierwszej próbie czuć lekkie uderzenie i zostaje na maksymalnych obrotach. Dopiero jak odpuści się gaz to wbija 5 bieg. Mnie już ręce opadają. Problem leży ewidentnie w mechatronice, tak mi powiedział mechanik, ale nie podejmuje się dalszej naprawy, bo nie ma do tego sprzętu. Znacie może jakiegoś fachowca na Śląsku, który to ogarnie? Lisie Kąty to jednak trochę daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.