Skocz do zawartości

Spryskiwacze szyby przedniej nagle stracily cisnienie


miros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z dnia na dzieñ spryskiwacze przedniej szyby nagle stracily cisnienie i polewaja woda tylko dolna czesc szyby . Sikaja bez cisnienia . Plyn jest , z 6 przednich spryskow plyn sobie tak samo bez cisnienia . Ponoc pompka ma jakis filterek . jak sie do niego dostac ?
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem podobny problem ze spryskiwaczami, na początku myślałem, że to wina silniczków przedniej i tylnej szyby. Brak ciśnienia spowodowany był zabrudzeniem sitka na silniczkach i ogólny szlam w zbiorniczku. Aby dostać się do zbiornika trzeba zdjąć koło, zdemontować przednie prawe nadkole, odpiąć zatrzaski i wyjąć zbiorniczek.

Cała operacja jest dosyć czasochłonna, trzeba posiadać odpowiednie narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem podobny problem ze spryskiwaczami, na początku myślałem, że to wina silniczków przedniej i tylnej szyby. Brak ciśnienia spowodowany był zabrudzeniem sitka na silniczkach i ogólny szlam w zbiorniczku. Aby dostać się do zbiornika trzeba zdjąć koło, zdemontować przednie prawe nadkole, odpiąć zatrzaski i wyjąć zbiorniczek.

Cała operacja jest dosyć czasochłonna, trzeba posiadać odpowiednie narzędzia.

Tak myslalem , dzieki za podpowiedz

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tym momencie nie pamiętam czy były 2 pompki.

Ciśnienie było bardzo słabe na przedniej i tylnej szybie. W zbiorniczku było bardzo dużo "szlamu i niebieskiej mazi" niewiadomego pochodzenia. Miałem trudności z wlaniem płynu do zbiorniczka.

Na pewno dodatkowa pompka jest przy spryskiwaczu świateł przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko jasne

Jest jedna pompka na przod,osobna na tylna i jak ktos ma xenony to tez osobna pompka do przednich lamp.

Juz mam problem opanowany . Godzinka roboty . Pompka od szyb przednich pobiera plyn z samego dna zbiorniczka . Ma filterek i wlasnie ten filteres byl zaglucony . Maz jakas jakby gluty zapchaly filterek i dlatego nie ciagnela plynu.

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.