Skocz do zawartości

Cieknący płyn chłodniczy E91 320d 163km 2005r


Tomas47k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !


Pomóżcie mi jak nazywa się ta plastikowa cześć obok chłodniczki egr bo nie mogę znaleźć a cieknie mi z niej płyn chłodniczy i chciałbym zamówić ale nie mogę jej znaleźć zamiast dolewać co miesiąc ok. 500ml płynu


Podsyłam link do filmiku na yt z cieknącego elementu

Dzięki za pomoc !

Pozdrawiam!


Link do filmików



Na koniec filmiku widać jak sie zbiera kropla wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne termostaty do wymiany. Generalnie jak sylikonem? Kup oring za 4 zł. I wymień go. Odkręcasz dwie sroby

 

Może głupi pomysł pierwsza myśl haha, ale nieważne. Kupiłem już termostat z oringiem (było mikropęknięcie). Żeby dostać się do tej drugiej śruby od strony silnika luzować chłodniczkę EGR żeby był lepszy dostęp ? I jak dobrze odpowietrzyć ? Po zamontowaniu na odpalonym silniku odkręcić ten odpowietrznik na termostacie i poczekać aż zacznie wyciekać płyn zakręcic i ewentualnie dolać płynu ? Pod blokiem ogarnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne termostaty do wymiany. Generalnie jak sylikonem? Kup oring za 4 zł. I wymień go. Odkręcasz dwie sroby

 

Ale jaki ten oring?


Warto sprawdzić, aby nie był to najtańszy zwykly, tylko już lepszy: do wyższych temperatur :D wtedy na pewno wytrzyma dłużej :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

317613068_1181575892796420_3918414024017170272_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=xq6P6muY_JkAX938qVk&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=03_AdRjHvQKGKzacJ7cGpBmPQ2sQpQon6tNiHPD-vrxkfQcXQ&oe=63B07E8A


To był winowajca i termostat juz puszczał powietrze ! :D

Po wymianie odpowietrzony układ i płynu nie ubywa.

Kupiłem oring oe BMW za 25zł i termostat EGR MAHLE bo taki mieli na stanie. Będzie dobry ? Jeszcze dwa pytanka


1. Czy przy aktualnej temperaturze ok. 0-2 stopni po wymianie i ok. 5-6km w mieście przy spokojnej jezdzie (bez deptania) nagrzewa sie do 84-87 stopni i stoi. Dalej nie idzie. Jest dobrze ?

2. Od jakiegoś czasu ciepłe powietrze z nawiewu jest tylko po lewej stronie kierowcy ? Czy kierowniczki w nawiewie są zepsute ? Czytałem, że warto ustawiać raz zimny raz gorący nawiew żeby je rozruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.