Skocz do zawartości

BMW F11 Zgrzyt przy kierownicy i awaria multifunkcji


BeciaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z autem... Otóż od pewnego czasu czasem przy skręcaniu kierownicą czuć i słychać było delikatny puk w kolumnie kierownicy... Występowało to sporadycznie, więc nie robiłem nic.

Dzisiaj na parkingu podczas manewrowania i skręcania kierownicą słychać było i czuć mocny zgrzyt, jak by coś pękło w kolumnie kierownicy... Od razu wyskoczyły błędy : Awaria regulatora prędkości, Awaria systemu limitu prędkości, Awaria systemu bezpieczeństwa biernego kierowcy (poduszka kierowcy)... Auto odpala, kierownica skręca ale delikatnie coś trzeszczy pod samą kierownicą. Nie działają natomiast przyciski na kierownicy oraz manetki.

Pytanie do Was co mogło się zepsuć? Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem...

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czytam... że to może być to.

Wie ktoś co to za taśma? Jakiś link, numer części albo zdjęcie?

Da się to jakoś wymieć samą taśmę, czy to element zespolony z dźwigniami kierunkowskazów i spryskiwaczy?

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czy tą taśmę można naprawić? Jeżeli tak to może wiecie gdzie w woj. mazowieckim albo podlaskim oddać do naprawy?

Najlepiej żeby warsztat również zdemontował oraz po naprawie założył.

Nowa część występuje tylko zespolona jako Centrum sterowania kolumną kierownicy... a kosztuje 3 000 zł.

Czy do demontażu kierownicy i Centrum sterownia kolumny kierownicy trzeba odłączać akumulator?

Może jakiś tutorial jak zdemontować? Nie chciał bym czegoś połamać...

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to głupie ale jakoś nie mogę znaleźć do BMW f10/11 na tym popularnym portalu aukcyjnym...

Czy jak kupię używkę to każda powinna działać? Nie dobiera się tego po VINie auta? Auta przecież mają inne wyposażenie w postaci multimediów, asystentów, tempomaty...

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem na aledrogo i wyskoczyło mi z 50 do f11

Sprawdź jaki masz po VIN lub zdemontuj u siebie i odczytaj.

Do mojego auta cześć ma nr 61319354052 i taśma obsługuje wszystko tzn. aktywny tempomat, asystenta świateł, podgrzewanie kierownicy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i akurat jest tylko jedna sztuka o numerze 9354052 ...i widać ze kombinowana, bo markerem pooznaczane położenie centralne.

Postanowiłem sam to rozebrać i teraz pytanie jak taśma powinna być prawidłowo ułożona, bo moja była zerwa i nieźle zmiętoszona... Przylutowałem we właściwe piny i nie wiem jak taśmę mam poukładać. Ktoś może ma jakieś zdjęcia albo manual?

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.