Skocz do zawartości

[e30] planowanie głowice w M20B20


gromozur

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie o ile idzie splanowac głowice w silniku M20B20 powodem tego planowania jest fakt ze nie jest ona prosta.Wartosc o jaka musi być splanowana to około 1mm I moje pyatanie brzmi jaka moze byc maksymalna wartosc o jaka mozna splanowac głowce aby zawór nie stykał sie z tłokiem oraz czy póniej potrzebuje specjalnej uszczelki pod głowice czy moze byc standardowa.Za z góry dzieki :modlitwa: [/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

1 mm to bardzo dużo. Przeważnie maksymalna wartość planowanej głowicy to 0,25 mm. Czasem wystarczy tylko 0,15 albo dosłownie liźnięcie czyli 0,05 do 0,10 mm.

Więc co przeszła głowica którą chcesz splanować :duh: .

 

Kto Ci powiedział o takiej nierówności i jak to sprawdził :?:

Może po prostu żartobliwie odniósł sie do 1 mm bo taka jest krzywa a w rzeczywistości wystarczy ją liznąc o wymiar 0,30 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to zrobił le tak powiedział miejmy nadzieje ze zartował

a co przeszła to sam niewiem kupiłem Bmekeee z wada a mianowicie zbierało sie powietrze w układzie chłodzenia i wybijało płyn.Pierwsza mysl termosta ale to nic nie dało a visco działa poprawnie Jak zrzuciłem głowice okazało sie ze uczczelka jest w opłakanaym stanie a głowica juz wiele przeszła Wszystko wyjdzie we wtorek bo idzie na szczelnosc i takie tam bzdety miejmy nadzieje ze wszystkie zabiegi jaki przejdzie owa głowica beda wystarczające i oszczedzaca moja kieszen a mianowicie koszt zakupu nowej ( mam na mysli innej uzywanej) głowice PozDDRoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.