Skocz do zawartości

[e92] śruba spustowa chłodnicy


dewix223

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

BMW E92 automat coupe 3.0D 330D 2007 M57 231KM


ostatnio przydarzył mi się mały incydent w postaci wycieku płynu chłodniczego.

No to co - pod kanał, ściągamy osłonę, sprawdzamy skąd.


Wymontowałem intercooler, sprawdzam dół chłodnicy wody i dostrzegam kropelkę na tulejce do spuszczania płynu. Przetarłem do sucha bo chciałem być pewny czy to na pewno stąd coś leci. Odpaliłem złomka, chwilę pochodził, zgasiłem go. No kurde nie leci... po 5 minutach postoju i dalszych oględzinach dołu nagle ciurkiem zaczął lecieć płyn z tulejki. Oczywiście odkręciłem tulejkę, sprawdziłem czy nie jest gdzieś uszkodzona ale wydaje się jak najbardziej ok. Niepokoi mnie natomiast miejsce gdzie ta tulejka wchodzi. "Grzbiet" albo raczej miejsce gdzie ta tulejka wchodzi praktycznie przy dokręcaniu jest ruchomy co wywołało mój niepokój. Poszperałem trochę w necie no i znalazłem. Tulejka wchodzi do śruby spustowej.


Teraz pytanie najważniejsze. Czy ja ten element mogę wymienić? jeśli tak, to jak to ogarnąć? Jeżeli śruba spustowa jest wymienna to czy wejdzie do mojej chłodnicy? Wsadzony zamiennik firmy NRF.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

problem rozwiązany,

śruba a dokładniej główka była za długa i haczyła o intercooler. Tak się wyrobiło że zaczęło puszczać płyn.

Także zakładać oryginalną chłodnicę, albo oryginalną śrubę spustową, która oczywiście pasuje w zamienniku :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to przerabiam a sprawa jeszcze nie jest zakończona

cała tulejka wyskoczyła i straciłem płyn z chłodnicy .

Z tego co się nauczyłem wynika że :

Tulejka prowadząca ma różne długości szyjki z oringiem uszczelniającym w zależności od typu chłodnicy i nie są one zamienne .

Tulejka ma skrzydełka mocujące i jak sie połamią to nie ma co próbować pchać jej s powrotem bo zaraz wypadnie .

Płyn spuszcza się odkręcając śrubę spustową wewnątrz tulejki a nie całą tulejke która wygląda na jednorazową (skrzydełka mocujące ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.