Skocz do zawartości

Zakup BMW X1 xDrived18d N47D20C


Ocina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego modelu i jednostki napędowej N47D20C, myślę nad zakupem egzemplarza https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x1-salon-polska-aso-m-pakiet-automat-niski-przebieg-ID6F11t0.html?fbclid=IwAR3mXRCPiLexn9FqHo5Wqv2FCS59rvJBq4e_yalg6iFTUkxd9DuRuZTlW7Y i chciałbym wiedzieć co może mnie czekać zaraz po zakupie albo na co uważać przy oglądaniu tego auta, czy jest to dobra oferta czy jednak "kot w worku". Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody mają już 11 lat więc to zawsze będzie loteria.

Fajny egzemplarz wyposażony chyba we wszystko co możliwe w tym modelu.

Jeżeli nie był robiony rozrząd to warto wymienić. Niestety przypadłość tych silników . Dodatkowo olej w skrzyni, xdrive (regeneracja jeżeli padnie to koszt około 4tys), dyferencjale, filtr paliwa. Taki standard pozakupowy:) Mnie taki zestaw kosztował około 7tys.

Niski przebieg może świadczyć o użytkowaniu w mieście więc warto podłączyć pod komputer i zobaczyć ile ma popiołu w DPFie.

Nie wiem czego oczekujesz więc w skrócie powiem jakie ja mam doświadczenia. Auto naprawdę fajne tylko musisz pamiętać że to najtańszy X i widać to po wykonaniu. Zawieszenie jest dosyć twarde ale za to przyjemnie się prowadzi, ale to indywidualne preferencje. Niesty wyciszenie nie jest rewelacyjne. Konstrukcyjnie to leciwa seria 3 e91. Nawet rostaw osi jest identyczny. 143km może być dosyć ospałe ale niewielkim kosztem można podnieść moc do około 190km i 400Nm.

Od siebie mogę dodać że warto zainwestować w android boxa. Dzięki temu możesz korzystać z carplaya/android auto.

Spalanie waha się od 6 do 10l.

Przy xdrive musisz uważać na to żeby opony zawsze były jednakowe bądź tak dobrane żeby średnica koła była identyczna z przodu i z tyłu. Nawet zużycie bieżnika ma znaczenie, inaczej skrzynka rozdzielcza może się szybko posypać.

Na Twoim miejscu poszukałbym modelu LCI z 8biegkwym automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.