Skocz do zawartości

E60 po wymianie zawieszenia NIVO włącza się często


patbsh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W ostatnim czasie wymieniłem sporą część zawieszenia zarówno z przodu jak i z tyłu (wszystkie amortyzatory, wahacze, łączniki stabilizatora). Po wymianie została zrobiona zbieżność. Auto jedzie bardzo dobrze i zawieszenie wydaje się ok. Zauważyłem jednak inny "skutek" tych wymian. Przed wymianą dosłownie raz albo dwa przez ponad rok zaobserwowałem żeby odpalił się kompresor NIVO, do tego stopnia, że mogłem niemalże zapomnieć o jego istnieniu. Natomiast w tym tygodniu odpalił mi się już 3/4 razy, z czego nawet nie było obciążenia w samochodzie (butla z płynem do spryskiwaczy i ja sam w aucie). Czy to normalne, że kompresor nivo może się tak odpalać i nie powinienem się tym martwić, czy może świadczyć to o jakiejś usterce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto równo stoi? Może błąd w montażu/usterka czujnika poziomowania, znajduje się na Wachaczu, jeżeli nie tu, zobacz w inpie/iście jakie wartości podaje, jeżeli wszystko jest ok i pompuje się do odpowiednich wysokości, sprawdź ciśnienie w kołach, poduszki nivo i wężyki do nich (warto wymienić filtr), w ostateczności regeneracja kompresora, bo nowy za 3300 raczej bym odpuscil.


U mnie było mikropęknięcie poduszki i tylko czasami się dopompowywal na postoju, wcześniej robił to podczas jazdy bezgłośnie, po wymianie poduchy wszystko cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.