Skocz do zawartości

Sondy N42B20


Bengalio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, udało mi się ogarnąć i wgrać nowszy soft do N42B20, auto wydaje mi się, że lepiej się zbiera bo były wycięte katy po montażu znowu katalizatora auto strasznie zamulone było, teraz wgrałem nowszy soft i auto odżyło, ale problem mam nadal z Sondami i nie wiem jak sobie z tym poradzić bo jest ciągle:


Sonda Lambda Przed katem: Nie gotowy

Sonda Lambda Za Katem: Nie gotowy

Regulacja Sonda lambda: Wyłączony

Regulacja Sonda Rząd Cyl 1: Wyłączony

Regulacja Sonda Rząd Cyl 2: Wyłączony


Błąd: 2715, 271D i 28D6, wgl po aktualizacji i kasowaniu adaptacji auto nie odpaliło bo inpa mi nie zakoduje EWS ciągle wywala ten błąd: Kein freier Startwert mit Freigabe vorhanden, dopiero w testach specjalnych udało się go ożywić. Lecz nadal ten błąd wyskakuje już nie wiem w czym leży problem może to wina Inpy bo jest spolszczona i łapie błąd, ale czemu w silniku M54 tego błędu nie ma i tam wszystko idzie jak po maśle.


Ogólnie problem mam w tym aucie ze wszystkim: numeru ZUB nie wyszuka tylko jest numer części, który się różni od numeru montażowego (również ma 7 znaków, ale inne cyfry) w Winkfp dopiero ręcznie muszę wszystko szukać po sterownikach, inpa tego numeru mi nie wyświetla w M54 jest podany bez problemu tak jak ma być. NCS Expertool pokazuje mi różne VINy jak kliknę EWS to jest inny VIN jak połączę się przez inny moduł to jest inny VIN, po wpisaniu obojętnie którego VINu do Winkfp to i tak nic nie znajduje nawet się nic nie dzieje klikam ok i tyle. Myślałem, że jak wgram nowy soft to chociaż wróci wszystko do oryginału tak jak ma być a tu nadal te sondy, podmieniłem sondy na inne i zmieniłem miejscami a to również nie dało żadnego efektu, odłączenie całkowicie sondy również nie zmienia kodu błędu.


Czy macie jakieś pomysły jak sobie poradzić z tymi sondami i jak je włączyć może innym programem.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2715 Cyfrowy sterownik silnika: Podgrzewanie sondy lambda przed katalizatorem, rząd 2

271D Cyfrowy sterownik silnika: Podgrzewanie sondy lambda przed katalizatorem, rząd 1

28D6 Cyfrowy sterownik silnika: Błąd procesu – brak kodowania

Sprawdź bezpieczniki w puszcze ze sterownikiem silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.