Skocz do zawartości

Zamówienie nowego auta


Gaiger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :-) Witam serdecznie wszystkich klubowiczów. To mój pierwszy post i od razu mam pytanie. Czy orientujecie się, jak naprawdę wygląda kwestia gwarancji ceny przy zamówieniu BMW 3 LCI? Przymierzam się do zamówienia 330i xdrive touring i po wysłaniu zapytań ofertowych do kilku dealerów otrzymałem nie tylko różne ceny (co jest zrozumiałe), ale również różne informacje na temat tzw. gwarancji ceny. Otrzymane odpowiedzi można podzielić na trzy grupy:

1. nie ma już gwarancji ceny;

2. jest gwarancja ceny, ale gdy się Pan zdecyduje na taką opcję cena auta będzie wyższa niż bez takiej gwarancji;

3. nie ma gwarancji ceny, ale zamawiający odpowiada za ewentualne (a w zasadzie pewne podwyżki) TYLKO DO 3%, powyżej już nie (a zaproponowana cena nie jest podwyższona, jak w opcji nr 2).

Oczywiście z mojego punktu widzenia najciekawsza jest opcja nr 3, ale jak przyszło co do czego (tj. gdy chciałem zamówić auto), to okazało się, że to ograniczenie odpowiedzialności zamawiającego do max 3% podwyżki jest ,,tylko na gębę" i nie ma możliwości by było zapisane w umowie ;-)

Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Może ktoś wie, o co w tym chodzi?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma gwarancji ceny, ale zamawiający odpowiada za ewentualne (a w zasadzie pewne podwyżki) TYLKO DO 3%

 

Dokladnie, to brzmi tak:

- brak gwarancji ceny, jednak cena nie wzrośnie powyżej 3% wartości zamówienia i zostanie ustalona przed odbiorem auta


W jakim mieście szukasz oferty? Mogę polecić słownych hadlowców. Więcej na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.