Skocz do zawartości

4 x 245/40 R18 - czy taki zestaw był montowany G31 530d


lutnicki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam G31 530d M-sport na kołach 19 cali, tył szerszy, przód węższy.


Chcę kupić felgi 18 cali na zimę, używanych ori (jak ktoś chce sprzedaż to zresztą zapraszam do mnie).


Mam pytanie czy te auta w mojej wersji występowały na kołach nie-mieszanych, czyli zestawie 4 x 245/40 R18? Czy zawsze tył był szerszy? Widzę, że czasami występuje zestaw takich samych felg w ofertach sprzedaży i raz widziałem w G31 więc pytanie - czy można brać zestaw takich samych? Opony, które zamierzam kupić nie występują w tym rozmiarze 275.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie auto jak ty, lato 19 mieszane, zima 18 wszystkie 245. Szczerze mówiąc nie słyszałem o mieszanych 18. Można kupić w BMW koła zimowe 19 mieszane, można do nich kupić homologowane opony itp.

Jak ktoś jeździ sporo po górach to mieszane zimówki mają pewną wadę, nie wolno do nich zakładać łańcuchów, no ale zimy już nie te co kiedyś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno nie 245/40 tylko na 45. Taki rozmiar jest do serii G przy 18 calach. Wejdz jak pisze guzior w idrive i zobacz co ci pokazuje w wyborze kol zimowych. Bankowo bedzie to 4 x 245/45 18

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać w konfiguratorze czy 18 ma być mieszane czy takie same. Moje auto z fabryki wyjechało na 4x 245/45/18, takie same mam ziomowki.

Mam mieszane na lato, więc tutaj sprawa jest nieco inna. Nie widzę prawie ofert w necie na 4x245. Każdy chciał mieć mieszane, nie wydaje mi się (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam mieszane na lato, więc tutaj sprawa jest nieco inna. Nie widzę prawie ofert w necie na 4x245. Każdy chciał mieć mieszane, nie wydaje mi się (?)

 

No co Ty gadasz? U mnie za granicą jest tego od cholery :mrgreen:

Nawet można trafić rodzynki jak 4x245/40 19 z oponami dobrymi za 700 euro :norty:

https://link.marktplaats.nl/m1883775834?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać w konfiguratorze czy 18 ma być mieszane czy takie same. Moje auto z fabryki wyjechało na 4x 245/45/18, takie same mam ziomowki.

Mam mieszane na lato, więc tutaj sprawa jest nieco inna. Nie widzę prawie ofert w necie na 4x245. Każdy chciał mieć mieszane, nie wydaje mi się (?)

W konfiguratorze jak wybierałeś M-pakiet to domyślnie dodawało felgi 18" z ogumieniem mieszanym, trzeba było kliknąć, że chcesz 4x taki sam rozmiar. Zostało to zmienione w konfiguratorze jakoś niedawno (aktualnie ogumienie mieszane jest opcją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup osobno felgi i osobno opony.

Tak zamierzam zrobić, używane felgi OE 662 i nowe opony, chyba Runflat (Conti?) albo nie-Runflat (Vredestein).


Pasowałoby mi dostać te felgi w rozmiarze 4 x 8 cali (czyli pod 245) ale takich ofert jest może w tej chwili ze dwie.

 

U mnie za granicą jest tego od cholery :mrgreen:

Nawet można trafić rodzynki jak 4x245/40 19 z oponami dobrymi za 700 euro :norty:

https://link.marktplaats.nl/m1883775834?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons

 

Spoko, chociaz takie średnie z wyglądu. Najchętniej bym ogarnął oryginały z M-pakietu. Coś tam się znajdzie w cenie 2500 - 4000, ale zwykle mieszane felgi, co mi raczej nie pasuje z kilku względów.

W konfiguratorze jak wybierałeś M-pakiet to domyślnie dodawało felgi 18" z ogumieniem mieszanym, trzeba było kliknąć, że chcesz 4x taki sam rozmiar. Zostało to zmienione w konfiguratorze jakoś niedawno (aktualnie ogumienie mieszane jest opcją).

 

Rozumiem. Te kapcie 275 / R19, które mam teraz niech zostaną na lato, na zimę zmniejszam rozmiar i również cenę opon - RFT 19 cali 275 to już się robi spora suma. Jakoś też nie mam ochoty ściągać tych opon letnich z tych felg. Jak tak na to patrzę i sobie wyobrażam, jak ci wulkanizatorzy się za to biorą to hm... odechciewa mi się tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup osobno felgi i osobno opony.

Tak zamierzam zrobić, używane felgi OE 662 i nowe opony, chyba Runflat (Conti?) albo nie-Runflat (Vredestein).


Pasowałoby mi dostać te felgi w rozmiarze 4 x 8 cali (czyli pod 245) ale takich ofert jest może w tej chwili ze dwie.

 

U mnie za granicą jest tego od cholery :mrgreen:

Nawet można trafić rodzynki jak 4x245/40 19 z oponami dobrymi za 700 euro :norty:

https://link.marktplaats.nl/m1883775834?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons

 

Spoko, chociaz takie średnie z wyglądu. Najchętniej bym ogarnął oryginały z M-pakietu. Coś tam się znajdzie w cenie 2500 - 4000, ale zwykle mieszane felgi, co mi raczej nie pasuje z kilku względów. No i opony "Superia"? Pierwsze słyszę.

W konfiguratorze jak wybierałeś M-pakiet to domyślnie dodawało felgi 18" z ogumieniem mieszanym, trzeba było kliknąć, że chcesz 4x taki sam rozmiar. Zostało to zmienione w konfiguratorze jakoś niedawno (aktualnie ogumienie mieszane jest opcją).

 

Rozumiem. Te kapcie 275 / R19, które mam teraz niech zostaną na lato, na zimę zmniejszam rozmiar i również cenę opon - RFT 19 cali 275 to już się robi spora suma. Jakoś też nie mam ochoty ściągać tych opon letnich z tych felg. Jak tak na to patrzę i sobie wyobrażam, jak ci wulkanizatorzy się za to biorą to hm... odechciewa mi się tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra kupiłem felgi i opony Michelin Pilot Alpin PA 4 na zimę - nie-RFT, ale homologowane, z gwiazdką BMW.


Pozostaje mi jeszcze kwestia czujników. Znów nie za bardzo mam ochotę kupować nowe za 350 zł za sztukę - pytanie czy używki rzeczywiście po 5 latach idą na śmietnik? Czy można sprawdzić jakoś ich wiek, tj. mają gdzieś datę produkcji na sobie wybitą kupując używane? Lub można kupić zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.