Skocz do zawartości

Duże spalanie oleju BMW E90 318i 129KM 2006


andrzej165

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Mianowicie samochód spala nadmierne ilości oleju, bo ok. 1l na 500 km. Generalnie w samochodzie wymieniłem uszczelniacz zaworowy, uszczelniono coś jeszcze pod pokrywą, na ten moment nie pamiętam dokładnie co pod pokrywą, bo faktura powędrowała do księgowej. Nie pomogło, więc zalali mi samochód naftą i wypłukali silnik - nie pomogło. Wymienili odmę - też nie pomogło. Już nie mam na to siły, wydałem prawie 5k na te wszystkie naprawy w autoryzowanym serwisie BMW, a jak samochód palił olej, tak pali dalej. Dodam, że przebieg samochodu do 177 tys. i jest on potwierdzony, ponieważ cała jego historia serwisowania jest dostępna w raporcie. Rok po roku, pierwszy właściciel w Niemczech odstawiał samochód na wszelkie roboty do serwisu, gdzie rejestrowali wszelkie zmiany w systemie. Ponad to samochód trochę dymi jak się ruszy z jedynki lub wstecznego, ale nie jest to zasada, bo bywa, że przez całą trasę z pracy do domu (18 km) nie zadymi nawet jeden raz. Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja, bo odpaliłem samochód, wszystko git, przejechałem pół drogi do pracy to sprawdziłem olej w komputerze i pokazywał dokładnie połowę miarki. Jak dojechałem do pracy to po wyłączeniu silnika, samochód zakomunikował, że nie ma oleju i trzeba dolać 1l. Przedtem byłem w trasie 400km (wtedy olej pokazywał max), po trasie miał połowę miarki. Dwa dni pojeździłem do pracy, do sklepu, zaledwie 100 km zrobiłem, no i tego trzeciego dnia dziwna sytuacja, którą opisałem wyżej, ciągle była połowa i nagle jak zgasiłem silnik - minimum miarki, dolej 1l. Może coś z tym czujnikiem jest nie tak? Bo to niemożliwe wręcz, żeby z połowy bagnetu po tych 10km się wyzerowało. Dodam, że nie ma żadnego wycieku, bo wszystko tam uszczelnili w warsztacie faktycznie. Chłop mechanik mówił, że ewentualnie jeszcze można miskę olejową wymienić, ale to kolejny koszt 1200 zł, a dzięki temu samochodowi to i tak podatku długo nie zapłacę, bo mnie na dno sprowadza. Proszę o pomoc lub wskazówki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak go odpalisz i rozgrzejesz i postoi z 5 minut i przygazujesz to puszcza niebieskie chmury ???

Albo jak ruszasz po postoju na światłach to są niebieskie chmury dymu?

Jeśli tak to będą uszczelniacze zaworowe .

Jeśli są wymienione prawidłowo i dalej kopci to muszą być pierścienie .

Jeśli nie kopci i bierze olej w tych ilościach to muszą być takie wycieki że będzie ulany .

Co do czujnika to on nie pokazuje w czasie rzeczywistym tylko po przejechaniu jakiejś ilości km i nie wiem czy podczas jazdy zmierzy ponieważ olej wtedy nie stoi w misce .

Kiedyś pytałem mechanika o ten czujnik i mówił że pokazuje albo nie pokazuje .

Pozatym ja mam silnik N46 i Ty również ale mnie tam nie pokazuje ile mam dolac tylko wskaźnik ile jest . Tzn podziałka z 4 kresek i każda odpowiada ćwiartce oleju .

Po wymianie uszczelniaczy nie bierze nic .

Przed chłeptal 0,5 na 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód puszcza dym na rozgrzanym siniku sporadycznie. Czasami jest kłąb dymu, który ciężko "rozpływa się" w powietrzu, długo zostaje po nim ślad. Jeśli chodzi o jego kolor - nie wiem, lusterka są w niebieskim odcieniu, przekłamuje to rzeczywistość. Zazwyczaj w ogóle nie ma dymu przy ruszaniu,. Uszczelniacze wymieniłem tak jak pisałem wcześniej i nie dało to żadnego efektu. Były robione w serwisie autoryzowanym, więc wątpliwe jest to, że zostały źle zamontowane (chociaż wszystko jest możliwe). Na razie będę samochód obserwował w trakcie jazdy, od wymiany odmy minął zaledwie tydzień, na razie od poprzedniego mojego posta przejechałem ponad 100 km od dolania litra oleju i miarka pokazuje dalej max.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.