Skocz do zawartości

Parę pytań po zakupie E60


Italian0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Jako, że jestem od dwóch dni szczęśliwym posiadaczem BMW E60 3.0d 218km to mam parę pytań odnoście bolączek dotyczących mojego auta:


1. Zawieszenie było wymieniane całe na Meyle HD, jest sztywne, nic nie puka, nie stuka, prowadzi sie dobrze, lecz podczas manewrowaniu po parkingu albo przy wolnym najezdzaniu ze skręconymi kołami (przy maksymalnym skręcie wyje pompa) na spowalaniacze, puka coś jakby końcówki drążków, do tego biją tarcze między 90-130 a są dość świeże (około 30tys km, Zimmerman Sport). Moje podejrzenia prowadzą do maglownicy, czy to ona może być powodem takich objawów oraz bicia tarcz i ich uszkodzenia? Mam zwykłą bez Active Steeringa.


2. Ekonomizer szaleje, na postoju i hamowaniem silnikiem pokazuje 8 litrów, a podczas pełnego buta wychodzi wysoko poza skalę i nie chodzi "płynnie" tylko przeskakuje.


3. Klapa bagażnika, w randomowych momentach pokazuje ze jest otwarta klapa w k, to wina zamka? gdzie jest mikrostyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mogą być końcówki, źle skręcone zawieszenie przy montażu, niedokręcone osłony, poduszki amortyzatorów, stabilizator, skorodowane osłony tarcz hamulcowych. Tak naprawdę to ciężko jest coś zdiagnozować bez zaglądania pod auto. Jak chcesz sprawdzić to podjedź na stację diagnostyczną i może znajdą przyczynę.


2. Zobaczyłeś czy nie wykazują Ci jakieś błędy? Kup jakąś kostkę obd i bimmer-tool. Zakup szybko Ci się zwróci;)


3. Może być wiązka która lubi się przecierać. Jest po prawej stronie. Ściągnij gumę i zobacz czy masz całe przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak myślałem, podjadę jutro


2. Mam kabelek, kasowałem błędy i czytałem ogólnie mam 3 które wracają w DDE, reszta modułów bez błędów


- 4276 Lambdasonde, Heizung

- 4255 Lambdasonde

- 4448 Botschaft


Wiem ze są one od sond lambda lecz nie wiem czy to nie od DPF albo czegoś innego bo mam go wyciętego i auto jest na pełnym przelocie tylko z puszką końcową. Może mieć to na coś wpływ?


3. Ktoś już rzeźbił tę wiązkę z tego co widzę więc musiałbym przejrzeć luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.