Skocz do zawartości

[ E28 ] Czy to siada pompa paliwa ???


MAJSU_WuWuA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jakiś czas temu wyjeździłem cały bak w mojej E28 520i silnik M20B20 Motronic tzn już w drodze na stację poczułem jakbym miał za sobą doczepioną przyczepkę ale dotoczyłem się na stację i zatankowałem 20 litrów po tej sytuacji samochód jest trochę zamulony tzn gorzej się zbiera gaz w podłodze a on się jakoś gorzej rozpędza... Dzisiaj jechałem sobie i zapaliła się rezerwa odrazu jak to się stało znowu poczułem tzw efekt "niewidzialnej przyczepki" :) tyle że w dużo mniejszym stopniu.. dodam jeszcze że przedtem tzn przed tym jak zabrakło mi benzyny gdy zapalała się lampka rezerwy to samochód zaczynał nierówno chodzic.. Co to może byc ?? Pompa pada czy może poprostu filtr się zapchał po tym jak się skończyło paliwo i wciągnął cały syf z dna baku ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ty, ty niegrzeczny.... :naughty: :naughty: :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33151&postdays=0&postorder=asc&start=150

 

Według mojej skromnej wiedzy twoja pompa "zakańcza" służbę. :wink:

I ciesz się, że najpierw ostrzega buczeniem i spadkiem wydajności.

Nie ma nic bardziej przykrego, niż "nagłe zejście śmiertelne" pompy na trasie. :duh:

 

Możesz spróbować ją naprawić, tak jak sugeruje Michał83.

Lepiej, żeby regeneracją i ponownym uszczelnieniem i wlutowaniem pompy w stelaż, który wkręcasz w bak, zajął się fachowiec. W tym przypadku nie ma żartów :naughty: Jeśli będzie to zrobione byle jak, to ryzykujesz zwarciem-iskrzeniem wewnątrz zbiornika pełnego łatwopalnych oparów...

 

Najlepszym (ale i najdroższym rozwiązaniem) jest nowa pompa Bosch za około 600 PLN, sprzedawana w zestawie z nowym filtrem wstępnym (leżącym na dnie baku).

 

Niezłym kompromisem kosztów i efektów jest nowa pompa-zamiennik z Allegro. Ale nie jakaś czystej wody chińszyczna, tylko np. Pierburg. Koszt około 250 PLN.

 

Pisałeś, że filtr paliwa jest świeży.

To bardzo mało prawdopodobne, żeby przytkał się w tak krótkim czasie.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie moja wina że pada ! Ja jej tylko trochę pomogłem ;) A to jest chińszczyzna ? http://moto.allegro.pl/item134453036_pompa_paliwa_bmw_e12_e23_e24_e28_e30_318_320_325.html bo jednyny Pierburg jaki jest to taki za 600 zł :? E28 ? Ma dwie pompy paliwa ? Jedną w baku a drugą na zewnątrz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.