Skocz do zawartości

e91 330D M57T2D30 2005 klapy wirowe


rocca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisząc w skrócie postanowiłem zamontować kolektor ze wzmocnionymi klapkami wirowymi do auta które miało je usunięte przez poprzedniego właściciela(usunięte metalowe cięgno wraz z gruszką i przewód podciśnienia zaślepiony śrubką). Po podłączeniu wszystkiego z moich obserwacji wynika, że klapki nie działają. Na wolnych obrotach szyna jest ciągle w tym samym położeniu(klapy otwarte), po dodaniu gazu również się nie rusza. Z tego co wiem, to cały system jest sterowany podciśnieniem więc chyba nie bardzo jest co tutaj nie działać...

Ktoś ma jakiś patent jak tu dojść o co chodzi? Czy ten cały zawór podciśnienia(nie wiem jak to się fachowo nazywa) do którego wpina się wtyczkę i od którego idzie wężyk podciśnienia do gruszki może się zepsuć?

No i z tego co widzę większość osób pisze, że w przypadku systemu sterowanego podciśnieniem nie blokuje się tego programowo. Ale może ktoś jednak zablokował i dlatego nie działa? Czy w ogóle da się to wyprogramować jak jest sterowane podciśnieniem a nie elektronicznie jak w nowszych modelach?


Może ktoś z Łodzi lub okolicy może jakoś pomóc w rozsądnych pieniądzach bo nie ukrywam, że nie bardzo wiem jak się za to zabrać.


Zrobiłem już podobny temat w dziale o kodowaniu, ale po przemyśleniu tematu uznałem, że to nie musi być na 100% wina softu więc może lepiej zasięgnąć opinii tutaj. Może ktoś montował klapy do auta w którym były usunięte i miał podobny problem.


Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w takim przypadku jeśli auto ma wywalony dpf to trzeba od nowa go wykodować tak?

Sry, za głupie pytania, ale o ile mechanicznie sobie z większością rzeczy jakoś jestem w stanie poradzić to akurat w sprawach softu jestem zielony.

Oraz drugie pytanie, czy przywrócenie softu do stanu fabrycznego to coś co zrobi małpa z programem i instrukcją czy trzeba do kogoś z tym uderzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.