Skocz do zawartości

E60 525dA M57N Nie zapala, trochę poważnych błędów


malpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z samochodem. Wczoraj po przyjechaniu do domu zamknąłem auto jak zawsze, rano okazało się, że jest rozładowany akumulator, oczywiście alarm się włączył.

Po naładowaniu przekręcam kluczyk, a tam dyskoteka na desce i w iDrive. Błędy które mogę odczytać to te poniżej:

- Systemy kontroli - Awaria systemów kontroli hamowania i jazdy (żółty). Jedź ostrożnie, unikaj gwałtownego hamowania, jeśli to możliwe.

- Wadliwe działanie skrzyni biegów (czerwony) — możliwe nieprawidłowe działanie niektórych funkcji skrzyni biegów. Przyspieszenie może być używane bez hamowania.

- Pompa paliwa (żółty) - Awaria zasilania paliwem. Wydajność silnika może być mniejsza. Jedź ostrożnie! Sprawdź problem.

- Awaria tempomatu (żółty)

Połączyć się kablem nie mogę (BTool) więc błędów nie mogę innych odczytać.

Po przekręceniu kluczyka gdy włączył się nawiew poczułem przez moment spaleniznę jak przy zwarciu kabli.

Po otwarciu bagażnika też lekki zapach spalenizny - okazało się, że klema IBS (minusowa) upalona od strony chipa - model klemy to z tego co wyczytałem przedliftowy - bez plastików osłonowych.

Auto oczywiście nie odpala - po przekręceniu kluczyka kontrolki się palą.

iDrive, nawiewy, szyby, zamki itp. działają.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co mogło paść ewentualnie od czego zacząć szukanie to będę wdzięczny - na chwilę obecną będę szukał np. przegryzionych kabli.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Błędy (po Niderlandzku) i uszkodzenie klemy KLIK

PS. Czerwona izolacja i kabelki w klemie to mój wymysł, że może tak coś zadziała w desperacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobrze naładuj akumulator. To, że nie odpala może być skutkiem rozjechania się synchronizacji cas-dde. Odepnij przewód od klemy IBS (ten idący do klemy +) Coś kradnie prąd, może klema a równie dobrze może wszystko co do działania potrzebuje prądu. Czeka Cię zabawa na kilka ładnych godzin.
Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.