Skocz do zawartości

528 silnik N20 Rozrząd


Monocero

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,


mój samochód z osławionym na forach i grupach BMW złą sławą silnikiem 2.0 N20 245 KM przejechał obecnie 146 000 km. Jedyną wymienianą w nim częścią był zawór velvetronic bo się check zaświecił. Obecnie przy wskazanym przebiegu silnik pracuje bardzo dobrze, żadnych stuków, puków wypadania zapłonu nic. jest moc i jeździ jak należy. Kierując się jednak przezornością nosze się z zamiarem profilaktycznej zmiany rozrządu i napędu pompy oleju. Czy szukam sobie wydatku? Koszt tej operacji waha się w granicach od 2500 do 6000 zł. (takie dostałem wyceny, za całość). Czy skoro silnik pracuje jak należy od początku olej był wymieniany co 15000 to ma sens ta wymiana rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie olej wymieniany co 10k, start-stop wyłączony. Przebieg to 137k i tez mam podobna rozkmine :)

Jeśli masz zamiar zmienić samochód w miarę szybko to chyba lepiej sobie darować ta operacje i związane z nią koszta. Podobno na jakimś etapie produkcji (2015?) wyeliminowano wadliwe części. Na forum jakoś bardzo nie widać zeby te rozrządy nadmiernie zrywały lub nikt się tym nie chwali. Moze to zrobię w przyszłym roku, żeby lepiej mi się spało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Samochód po wymianie rozrządu :D Ślizgi plastikowe w dwóch miejscach pęknięte, łańcuch rozrządu lekki luz, łańcuch napędu pompy oleju na wykończeniu, sporo rozciągnięty. Także nie musi być słychać, pukać, stukać itd. Zaznaczam, że to rocznik już po "poprawkach". Także wymieniłem na oryginałach, nie oszczędzałem i jestem zadowolony. Aha, warto zmieniań często olej, bo silnik czyściutki dzięki temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Samochód po wymianie rozrządu :D Ślizgi plastikowe w dwóch miejscach pęknięte, łańcuch rozrządu lekki luz, łańcuch napędu pompy oleju na wykończeniu, sporo rozciągnięty. Także nie musi być słychać, pukać, stukać itd. Zaznaczam, że to rocznik już po "poprawkach". Także wymieniłem na oryginałach, nie oszczędzałem i jestem zadowolony. Aha, warto zmieniań często olej, bo silnik czyściutki dzięki temu.

 

Moglbys napisac ile cie to wszystko kosztowalo? Chyba to ogarne podczas nastepnej wizyty w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.