Skocz do zawartości

Jak mozna sobie nieświadomie obniżyć "sprawność klimy"


Maciej_X5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

do założenia wątku skłoniły mnie moje osobiste doświadczenia.

Wczoraj upały były po zbóju, a klima ledwo dmuchała. Myślałem, że coś jej dolega. Dopiero po jakimś czasie przypomniało mi się, że pod gałką od regulacji po stronie kierowcy jest mały pipek, który nie jest guzikiem, ale czujnikiem podczerwieni do mierzenia temp. w aucie.

Ja natomiast mam w aucie na lewej kratce nawiewu na froncie konsoli (nie tej kratce po lewej od kierownicy, tylko w tej na prawo od kiery) wpięty magnes do mocowania telefonu.

Tak się składa, że telefon dość długi. I dolna krawędź była na równo z tym czujnikiem. Teraz najlepsze: chłodne powietrze z kratki ochładzało cały telefon, czujnik wariował bo temperaturę brał z obudowy telefonu, a ona zimna. Więc uznawał, że w kabinie jest zimno i skręcał klimę do minimum.

Ja się gotowałem, a do głowy mi to przyszło po jakimś czasie. Po przełożeniu telefonu na prawą kratkę - klima ożyła i chłodziła jak należy.

Mieliście tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest i chyba pomogłeś potomnym bo moja żona mówi że jej samochód nie chłodzi a ja mówię że jak jadę jest ok ale mamy dwa i nie telefony na magnesie jeśli faktycznie jest to a raczej tak to ładne jaja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
To ja tez mam hinta. Jak zacznie wam klima slabiej chodzic to sprawdzcie poziom płynu chlodniczego uzupelnienie do wymaganego poziomu pomaga :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.