Skocz do zawartości

Kodowanie Xenon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.


Pomoże ktoś zakodować xenon w bmw e90 ? Wiem że po druciarsku i wgl bo będzie bez sprysków i poziomowania. Ktoś pomoże gdzie zmienić wartości ? (moduł FRM2) Kodowanie przez bimmercode expert.

Opublikowano
Najlepiej do tego użyć NCS. Dodajesz $522 do VO w modułach CAS I FRM, kodujesz NFMR pustym plikiem MAN, następnie musisz zmienić opcje w NFRM; autolwr i dynamlwr(coś takiego nie pamiętam dokładnie) na nicht_aktiv, jak będą błędy spalonej żarówki to cold i warm check TFL również nicht_aktiv. Jeżeli masz lampy poliftowe(biksenon) to musisz zakodować jeszcze BI_XENON_BEI_LH(albo PWM_ANST_FL_BIXENON - musisz sprawdzić) na aktiv i opcja niżej napięcie na 13V, polecam dorzucić DRL_TFL_MIT_SML na aktiv. Elektrycznie musisz dorobić masę do wtyczki, w poliftowych przewód od długich do przysłony.
Opublikowano
  • Autor
A jak mam zwykły xenon bez bi też trzeba przerabiać wtyczkę? Po podłączeniu jej tylko żarnik mi nie świeci a reszta świateł jest okej.
Opublikowano
  • Autor
A da radę to ogarnąć przez bimmercode z funkcją epxertmode ? Mam full wersję wykupioną.
Opublikowano

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=28035

tu jest to ładnie opisane, nie wiem czy przez bimmercode to ogarniesz bo nie da się tam modyfikować VO ale możesz próbować znaleźć i przestawić te opcje które pisałem wcześniej. Jeszcze polecam przy okazji sciągania zderzaka wyciąć w nim dziury na zaślepki spryskiwaczy, fizycznie nie musisz ich montować ale to że będą widoczne nie będzie zwracać uwagi diagnostów i drogówki :norty: Podobnie możesz zrobić z pokrętłem regulacji zasięgu świateł, kup sobie przełącznik od usa xenon(chyba najtańsze dostępne), rozbierz, usuń pokrętło ze swojego i przełóż zaślepkę z tego co kupiłeś, nie będzie widać że jest po druciarsku :mrgreen:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No jak, pokretlo regulacji musi zostawic, jak ma swiatla ustawic skoro robi na skroty, bez poziomowania? Pokretlo zostawic i zakodowac aby normalnie dzialalo.
Opublikowano
  • Autor
A jak z wtyczką ? Konieczny jest ten mod ? Mam zwykły ksenon nie skrętny a długi światła są pod żarówkę zwykłą.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko co napisal kolega wyzej musisz wykonac.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.