Skocz do zawartości

Gaśnie przy wrzucaniu biegu 528i


Kubusbks62

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z 528i. Sporadycznie rano po odpaleniu samochodu i wrzuceniu R albo D samochód gaśnie, odpalam i wszystko jest ok, dzieje się to tylko po nocnym postoju, w ciągu dnia nie zdarzyło się nigdy. Raz problem wystąpił 2 razy z rzędu przy pierwszym odpaleniu i po ponownym uruchomieniu. Dodatkowo od pewnego czasu przy dojeżdżanie do świateł, albo postoju na biegu ewidentne czuć delikatne wibracje i jakby samochód chciał ruszyć (wcześniej nic takiego nie było) na P i N wszystko jest ok, podczas jazdy nie ma żadnych problemów, biegi zmienia płynnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem, ale raczej tylko kiedy robi sie cieplej. Ogolnie zaczyna wtedy nierowno pracowac na biegu jalowym. Jak narazie zmienilem swiece (i tak juz byl na nie czas) ale nic to nie dalo. Mysle ze przyczyna jest syf w ukladzie dolotowym i na zaworach. Mam w planie sie tym zajac w tym miesiacu wiec dam znac jesli uda mi sie rozwiazac problem.


Nie napisales jaki masz silnik, ja mam u siebie o N20B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wyczyściłem dolot. Nagaru było tam o wiele mniej niż się spodziewałem oglądając rożne filmiki na yt. W tym momencie wszystko pracuje jak należny, mam wrażenie ze na biegu jałowym jest płynniej, ale może być to efekt placebo, przekonam się kiedy zrobi się cieplej albo będę jechał wiele godzin, bo własnie wtedy najczęściej pojawiały się objawy. Za tydzień jade w trasę 2000km pod wiec jeśli problem ustal to ta trasa to zweryfikuje. Dam znać jeśli czyszczenie nic nie dało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.