Skocz do zawartości

E39 m52b25 stuki w silniku


Driver805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie potrzebuje pomocy w kwestii stukania cyklicznego, metalicznego w silniku m52. Wymieniona odma , nowe świece, zrobiona płukanka silnika plus świeży olej 5w30.

Kupiłem to stukał. Po tych zabiegach nic lepiej. Żadnych poważnych błędów. Może ktoś rzucić okiem na film i co pokazuje Inpa bo przyznam, że parametry mi są obce.

Ciężko jest mi określić skąd dobiega odgłos. Najbardziej mi pasuje silnik od strony grodziowej od podszybia tam klepie ale znów z przodu jakby też. Zawór? Rozrząd? Hydropopychacz raczej odpada.




Do Admina - mam nadzieję, że link można wkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgłosy jak z góry silnika-głowica/wałek/szklanka/zawór, sprawdź ciśnienie sprężania, jak siedzisz w środku i dodajesz gazu, słychać że się chwieje, nie pracuje równo jeden cylinder, zresztą widać że pierwszy cylinder ma rozjechaną korekcję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgłosy jak z góry silnika-głowica/wałek/szklanka/zawór, sprawdź ciśnienie sprężania, jak siedzisz w środku i dodajesz gazu, słychać że się chwieje, nie pracuje równo jeden cylinder, zresztą widać że pierwszy cylinder ma rozjechaną korekcję

 

Dokładnie, z tą pracą na biegu jałowym nawet jak podejdę pod końcówkę wydechu to chodzi nie równo. Pierwszy cylinder, teraz który to, bo w szkole mnie uczyli że zawsze od rozrządu, a tu jakby hałasuje od kabiny. Ok sprawdzę ciśnienie może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie zmierzone 4×12.5 i dwa ostatnie 13. Dodam, że miernik nie precyzyjny. Jednak żadnej znacznej różnicy.

Co dalej, gdzie szukać przyczyny stukania. Na weekend sprawdzę czy koła pasowe nie są zbyt lekko dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.