Skocz do zawartości

Tryb Eco - wasze opinie


JackX3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę cały czas na trybie Sport Indyvidual i na tym trybie też można jeździć eco.

Oszczędzam silnik… na tym trybie system start/stop nie działa, a wyłącznika nie mam. :P

Aktualnie mam fazę na jazdę eco w tym trybie i spalanie wokół komina po mieście Poznań 6,8l/100 km po przejechaniu 160 km od zatankowania. :P

Mój rekord niskiego spalania to 5,4l /100km na Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej w zeszłym roku w wakacje, tempo oczywiście mocno turystyczne :lol:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Korzystam w miescie - praktycznie caly czas. Czy zajade tym silnik? Nie wiem, moze tak a moze nie. Roznica na pewno odczuwalna w dynamice ruszania. W eco auto reaguje bardzo lagodnie na gaz, dopiero mocne wbicie gazu w podloge powoduje jakies bardziej zrywne odejscie. Wydaje sie ze jest ciszej niz w innych trybach bo auto praktycznie non stop probuje wchodzic w tryb zeglowania i trzymac jak najnizsze obroty. Osobiscie jakos nie boje sie start/stop, a nawet bym powiedzial ze nauczylem sie z nim zyc od kilku lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim X4 mogę ustawić dźwięk silnika osobno, niezależnie od trybu jazdy


W menu wchodzę po kolei

1. Pojazd ( CAR)

2. Ustawienia

3. Ogólne ustawienia

W sekcji ustawienia pojazdu mam "Dźwięk silnika" i tryby do wyboru:

- w zależności od trybu jazdy

- sportowy

- zrównoważony

- zredukowany


Jeżdżę cały czas na "zredukowanym" i jest ok. "Sportowy" dźwięk jest fajny na chwilę, ale na dłuższy czas (mnie) męczy. :roll:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja jeżdżę cały czas na trybie Sport Indyvidual i na tym trybie też można jeździć eco.

Oszczędzam silnik… na tym trybie system start/stop nie działa, a wyłącznika nie mam. :P

Aktualnie mam fazę na jazdę eco w tym trybie i spalanie wokół komina po mieście Poznań 6,8l/100 km po przejechaniu 160 km od zatankowania. :P

Mój rekord niskiego spalania to 5,4l /100km na Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej w zeszłym roku w wakacje, tempo oczywiście mocno turystyczne :lol:

 

Dobry wynik jak na sport , podzelisz się ustawieniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni mnie nie było, miałem wypad do Czech i wyniki spalania znowu mnie zadziwiły - myślałem, że będę musiał tankować auto w czasie wyjazdu, a jednak dojechałem do domu na tym paliwie co zatankowałem przed wyjazdem :8)


Szczegóły trasy:

Poznań - Leszno - Lubin - Legnica - Lubawka - Jańskie Łaźnie.

Na miejscu - 2 wyjazdy

do Ardspach ( Skalne miasto)

do Dolni Morava (Sky Bridge 721)

Powrót do domu przez Karpacz - Wrocław - Poznań.

Prędkości na trasie do +30 względem ograniczeń jak się dało - ruch dość spory i nie pozwalał za bardzo "rozwijać skrzydeł". :roll:

Całkowity przebieg trasy 973 km, pozostały zasięg 66km wg komputera.

Średnia prędkość 70,2 km/h

Średnie zużycie paliwa 6,4l /100km

80% trasy na trybie Sport, pozostałe na trybie adaptacyjnym.


W trasę jak jadę to z reguły włączam tryb sport, a jak się kręcę wokół komina to tryb sport individual.

Ustawienia trybu sport individual:

Amortyzacja - comfort

Układ kierowniczy - sport

Silnik - sport (w tym trybie nie działa system start/stop - silnik M40d z układem miękkiej hybrydy)

Skrzynia biegów - comfort


Zastanawiam się po co w tym aucie jest tryb Eco Pro..., żeby klima działała mniej wydajnie ?

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.