Skocz do zawartości

Drganie silnika


pawel_bmw4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam BMW 420d GranCoupe Xdrive rok 2018r. ok. 105 tys. przebiegu. Ostatnio przez przypadek podczas dolewania płynu do spryskiwaczy zauważyłem dziwną (może normalną rzecz). Mianowicie silnik na postoju drga tak jakby. tzn. te drgania nie przenoszą się do szoferki, nie czuć ich wewnątrz samochodu, wogóle ich nie czuć. Moc, przyspieszenie, nic sie nie dzieje, wszytskie kontrolki są ok, na przeglądzie ostatnio też nikt nic nie zgłaszał. Chodzi mi o to, że widać jak ten silnik drga. Jest to tak szybkie drganie, że nie da się tego nagrać telefonem, bo kamerka nie jest w stanie uchwycić tak szybkiego drgania. Zacząłem to obserwować i co ciekawe tych drgań na ma na zimnym silniku zaraz po odpaleniu. Nie ma ich też po rozgrzaniu silnika np. po przejechaniu 30km. Ale np. po dłuższej jeździe np. 120km, na postoju już są. Z kolei nawet po długiej jeździe na posotoju (P lub N na skyrzni) jak doda się odrobinkę gazu, żeby obroty były ciut większe niż na postoju to te drgania znikają - w sensie nie widać ich - pisząc widać mam na myśli tą plastikową pokrywę na silniku i te wszystkie wężyki i kabelki odchodzące na bokach. I tak jak pisałem wcześniej - jeździ bez zarzutu, a w środku nie czuć nic. Nie wiem czy wcześniej tak bylo bo mam to BMW czwarty miesiąc i wcześniej nie zwróciłem na to uwagi bo maski nie podnosiłem.


Czy to normalne w tym modelu/silniku? Czy macie podobnie?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.