Skocz do zawartości

e46 BMW compact 320d proszę o sugestie


youlca

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców tematu, proszę o sugestie:

 

http://moto.allegro.pl/item135883663_bmw_320d_e46_compact_piekny_stan_bdb_.html

 

Zastanawiam się nad obejrzeniem tego auta, mam jednak pytania :

 

czy kierownica typu M, występowała w tym modelu jako wyposażenie dodatkowe bez M pakietu ?

Ile zazwyczaj kluczyków otrzymuje się wraz z zakupem nowego auta?

Czy jest to auto warte uwagi (cena, przebieg)?

 

Może to o niczym nie świadczy ale auto ma ramkę "Bmw Barankiewicz" a ponoć jest serwisowane w ASO, znalazłam stronę interentową tej firmy i nie wygląda mi to na ASO. Może ktoś z Wawy orientuje się odnośnie tej firmy???

 

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Autko na zdjęciach wygląda ładnie, co do kierownicy typu M powiedzieć mogę tyle, że mogła być wymieniona przez sprzedającego niekoniecznie z powodu dzwona.Jeśli sprawdzisz pozostałe aukcje djintro ,to zobaczysz że handluje częściami do BMW, więc mógł łatwo zdobyć taką kiere na zamianę np. z kierownicy M Technik (taka sama poducha z taśmą i wielofunkcja).Ogólnie mam wrażenie, że to pracownik bądż właściciel firmy Barankiewicz, a autko już kiedyś widziałem na allegro.

Co do ASO Barankiewicz to nie jest żadne ASO :!: :!: :!:

Z tego co pamiętam znajdują się w otwocku pod warszawą ale nigdy tam nie zaglądałem.

Radzę przed zakupem podjechać do prawdziwego ASO na sprawdzenie,w końcu ma już 145tyś na szafie,w tym celu polecam BMW Inchcape na ul.wrocławskiej.Kosztuje to sporo bo ok.400zł, ale mi powiedzieli dokładnie co dolega egzemplarzowi który chciałem kupić.Niestety nie mają możliwości sprawdzenia czy auto było mocno bite czy nie :(

Ewentualnie pan Krzysztof Seweryn, serwisuję u niego swoją beti i wiem, że jest bardzo dokładny( kontakt 606536527).Jego wadą są odległe terminy i brak możliwości sprawdzenia lakieru itp.

Powodzenia w zakupach :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Koki za odpowiedź. Szkoda trochę że ten przebieg jest jednak spory, (a właściciel wynika z rozmowy telefonicznej nie jest skłonny do negocjacji ceny :| ) bo jakby nie patrzeć można tak młody egzemplarz trafić z mniejszym przebiegiem. Pomyślę jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody częto jeździły jako służbowe. Cena zakupu (jak na BMW) była dość atrakcyjna. To może być powodem przebiegu.

Cena tej sztuki jest kosmiczna. Za te pieniądze można kupić minimalnie starszą 530d.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli 530d starsze o 2 lata ? W tej cenie znalalzem na allegro tylko rocznik 2000 z przebiegiem w okolicach 200 tys. Wydaje mi sie ze 4 letnie, a 6 letnie auto w tej samej cenie przemawia raczej na korzysc nowszego, wazne jeszcze na jakich drogach przez te lata sie jezdzilo.

 

Ze inna klasa auta? No to fakt - kwestia priorytetow. Dodatkowe wyposazenie i przestrzen daja wiele radosci.

 

3l i wieksza moc czy 2l i "ledwie" 150KM hmm...

3l przy dzisiejszych cenach disla to chyba niezla skarbonka.

 

Generalnie moj komentarz troszke OT ale ja bym sie sklanial w kier nowszego auta w tej samej cenie. Nie jestem do konca obiektywny bo sam mam podobny samochod, z podobnym przebiegiem kupiony w podobnej cenie, ale wydaje mi sie ze "komfort" w starym aucie nie koniecznie okaze sie wiekszy niz w aucie nowszym nizszej klasy.

 

Ps. W instrukcji do mojego 320d napisano o 4 kluczykach:

- 2 mastery

- 1 dla parkingowego (nie otwierajacy schowka kierowcy)

- i ostatni - taki maly plastikowy - nie pamietam po co.

 

Tyle tez kluczykow ja posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniadze bym sie rozgladal raczej za starsza E39 E38 ktore sa o niebo lepsze niz compact czy wogole seria 3 :wink: Natomiast jesli auto mialo byc jako 2 w rodzinie to bym sie rozgldal za czyms o wiele starszym :mrgreen:

nie posiadasz ich bo ci go nie dal poprzedni wlasciciel. Albo mu sie zapodzialy albo zostawil sobie na pamiatke :cool2:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skłaniam się bardziej ku temu co napisał @squbel, po pierwsze wielki samochód jest niekoniecznie funkcjonalny dla niedużej dziewczyny :wink:

 

150 KM w takim niedużym nadwoziu jaki jest compact jest myślę wystarczające, a przyspieszenie rzędu 8 do 100 jest naprawdę zadowalające.

 

Moje priorytety to auto tylko i wyłącznie kupione w Polsce, owszem seria 3 w sedanie czy kombi jest piękna i z miłą chęcią bym takie kupiła, ale za auto z rocznika ok. 2002 > trzeba zapłacić ok 60 tys w zwyż. Więc wolę mniejszego compacta nie tak urodziwego jak inne nadwozia, a młodszego :D .

 

squbel - dzięki za info na temat kluczyków :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj sobie autka używane na www.bmw.pl tam jest ten premium selection...np. znalazłem całkiem ładny 320d compact za 41.900PLN w Poznaniu u Smorawińskiego z przebiegiem 131.000 km...kupiony i serwisowany w Polsce... są jeszcze 2 compacty w canach ca 55.000PLN i w tej samej cenie trójka touring... Także zajrzyj tam...może znajdzisz cos dla siebie...a wydaje mi się, że autko kupione od dealera jest pewniejsze...

Pozdrawiam serdecznie!

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewna, ze to ta? Bo na zdjęciach wygląda całkiem ładnie :) no ale cóż...pozory mylą :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ta, niestety miała mieć tylko porysowany błotnik a okazało się co innego, z daleka autko wyglada naprawdę ładnie, a na zdjęciach nie widać nawet ryski. No cóż, będę cierpliwie polować, chociaż sprzątnięto mi wczoraj sprzed nosa ładną czarnulkę :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.