Skocz do zawartości

Spadek koni na hamowni n57d30a 530D


gabrieloxes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem bo byłem na hamowni zwiększyć moc silnika i niestety seria ma 245km a wykazało 219 km. Dużo ludzi mi mówiło ze turbo do regeneracji lub wtryski ze względu na przebieg bo jest naprawde dość wysoki bo aż 370tys ale wszystko dobrze wyglada bo ogladalem turbo i nigdzie się nie poci z tego co widac. Czytałem także ze to może byc przeplywka ale czyściłem ostatnio także egr i kolektor i przeplywke i wydaje mi się ze to nie to. Może byc to waz od podciśnienia egr od tej gruchy czy to nie ma nic do rzeczy? Bo jest lekko poszarpany ale nigdzie nie jest spękany wiec wydaje mi się ze kolejna robota tylko na marne będzie. Ktoś cos doradzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozmawiałem kiedyś z dwoma tunerami i obydwoje mówili że bmw zazwyczaj nie trzymają serii, nawet nowe z przebiegiem 5 kkm a tym bardziej takie które mają dużo więcej przejechane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie z nikim nie rozmawiałem, ale mierzyłem wczoraj N57 258KM 560Nm wg. danych fabrycznych. Pomiar wykazał 261KM i 556Nm. Mierzyłem kiedyś wiele N57 245KM i absolutnie nie mogę potwierdzić tej legendy o nie trzymaniu mocy przez wspomniane silniki. Jak nie trzyma mocy to ewidentnie coś niedomaga.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mówili to ludzie którzy hamują codziennie przez wiele lat różne bmw łącznie z nowymi egzemplarzami dlatego nie mam podstaw by im nie wierzyć, z resztą sam widziałem na własnym przykładzie że trochę mocy brakowało w obecnym jak i w poprzednim bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.