Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem i nie reagowaniem na gaz 2.5tds e36 99


Kamil20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z silnikiem 2.5 tds 99r plastikowych kolektor, z zimnego silnika bardzo ciężko ma zapalić po załóżmy nocy muszę grzać świece 4/6 razy czy temp jest minusowa czy jest +5 bez paru zagrzane świec po prostu nie zapali (chyba ze po kręcęniu go 2min. co sie mija z celem) chociaż czasem i po zagrzaniu chwilę musze go kręcić ok. 5 sek wtedy gdy odpali dość mocno zakopci. (Bez dłuższego kręcenia nie dymi po odpaleniu) problem ten występuje także po dłuższym przestoju, już tak od godz postoju muszę dłużej kręcić żeby odpalic. 2 problemem jest nie reagowanie na pedał gazu ale tylko przy zimnym silniku, na ciepłym problemu nie ma. Tds nie reaguje na pedał gazu przy zmianie biegów lub po prostu odpuszczenia gazu do "0", muszę wtedy nacisnąć pedał na "2 razy" zaczyna reagować, na test sprawdziłem co się dzieje po dodaniu max gazu gdy straci on reakcje na gaz, wywala kontrolkę wtrysku gdy auto odzyskuje reakcje kontrolka gaśnie. Może ktoś mi pomóc w czym jest problem. Rzeczy które zrobiłem do tej pory a różnicy wcale nie widać. Sprawdzone świece żarowe (6sztk. Sprawne/ nagrzewaja sie szybko) wymieniony filtr powietrza, wyczyszczona Przepływka (sprawna, podmieniałem na 3 różne o tych samych nr brak efektu) nowe uszczelki kolektora dolotowego, zmienione przelewy kpl. Wyczyszczony kolektor dolotowy, egr, wymienione w wszystkie podciśnienia (połączenia tak jak mają być), żadnych nie szczelności także nie zauważyłem, dawka paliwa taka jak ma być. Do tematu dołączam parę zdj. Z diagnostyki komputera + log. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.