Skocz do zawartości

Skrzypienie z tyłu zawieszenia bmw e91


kuba8922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwóch dni mam skrzypienie z tyłu auta mam wrażenie, że to amortyzatory, lecz jestem posiadaczem auta od miesiąca i właściciel mówił że były nie dawno wymieniane właśnie, podniosłem auto na lewarku z jednej i drugiej strony i zero luzu na oby dwóch kołach, ani nie widzę żadnych wycieków z amorów, na dole dam link do filmu jak to wygląda, wiem że na filmie nie oddaje dźwięk tak jak w rzeczywistości,

Link do filmu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba testowac co trzeszczy. Jedna rzecz popryskac i jazda probna. Gumy na wahaczach albo np odboje na amorku moga trzeszczeć. Nie smaruj na raz wszystkiego bo nie znajdziesz co to.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

10 postów nizej masz ten sam temat. Na filmiku masz pokazane która to tuleja najczesciej trzeszczy i tak rzeczywiście jest

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=381123

Z twojego filmiku to ja nic nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne skrzypienie w e91. Przejechałem się nawet w bagażniku żeby to zlokalizować, według mnie skrzypią te gumy z górnego mocowania tylnego amortyzatora. Tak na szybko i chaotycznie spryskałem wd40 to mocowanie przez te otwory w nadkolach. Na chwilę ucichło, ale po czasie skrzypienie wróciło. Trzeba zastosować chyba lepsze mazidło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobne skrzypienie w e91. Przejechałem się nawet w bagażniku żeby to zlokalizować, według mnie skrzypią te gumy z górnego mocowania tylnego amortyzatora. Tak na szybko i chaotycznie spryskałem wd40 to mocowanie przez te otwory w nadkolach. Na chwilę ucichło, ale po czasie skrzypienie wróciło. Trzeba zastosować chyba lepsze mazidło.

 

Witam mi pomogło to

strzykawka i oliwa jakaś i przestało, jak masz podobny dźwięk to polecam spróbować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypi nie to co na powyższym filmiku, ale któraś z tych kształtek gumowych z górnego mocowania tylnego amortyzatora.


Ja też mam pytanie. Podczas testowej przejażdżki w bagażniku, trzymałem ręką tą śrubę mocującą amortyzator do nadkola, wyczułem wyraźny luz. Całe to mocowanie pływało/podskakiwało w rytm nierówności na drodze. Czy ten luz to normalna sprawa, czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.