Skocz do zawartości

Błąd abs dsc układ4x4


KPJ15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z moim BMW e90 3.0d xdrive skrzynia automatyczna, kilka dni temu zaświeciły mi się kontrolki od ABS kontroli trakcji oraz kontrolka hamulca ręcznego ale w kolorze żółtym. Odwiedziłem znajomego mechanika podpięliśmy komputer i wyszedł błąd abs prawy tył, czujnik wymieniłem na nowy (z Boscha) błędy skasowałem ale nadal świecą mi kontrolki i nie działa abs i kontrola trakcji (dodam, że po zgaszeniu i uruchomieniu samochodu kontrolki nie zaświecają się a dopiero przy prędkości ok 10km/h). Dzisiaj podniosłem auto na podnośniku podpiąłem komputer i sprawdzałem parametry poszczególnych kół na wszystkich tak samo pokazywało prędkość. Dodam, że obroty nie falują oraz samochodem nie szarpie. I tu moje pytanie czy spotkał się ktoś z takim problemem bądź ma pomysł co to może być. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary czujnik wizualnie nie był przytarty ani porysowany, dziś sprawdziłem jeszcze dla pewności zębatkę i ślimaka silniczka reduktora napęd, wyglądało bardzo dobrze, żadnych wytarć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że po odpięciu akumulatora zawsze zapalają się te kontrolki(4x4 dsc i hamulec) - kasowanie błędów ich nie wygasza.


Dopiero po rozpędzeniu się - na pewno >10km/h(chyba że zależy to od dystansu) następuje jakaś adaptacja i gasną wszystkie na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam z góry przepraszam jeśli w złym miejscu. Ale chciałem zadać pytanie otóż posiadam bmw e91 2.0d xdrive Skrzynia manualna 184km 2012 rok i wystąpił u mnie problem z wyświetlającym się błędem 4x4! Bez błędów ABS jak odstawiłem samochód do mechanika sprawdził wszystkie podzespoły wszystko wedlug niego jest ok. Wymienił olej w reduktorze i przy próbie kalibracji wywala dalej błąd 4x4! Xdrive nie połączono. Moje pytanie czy ktoś spotkał się z takim błędem jeśli tak to jaka była przyczyną?? Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.