Skocz do zawartości

Opis kostki radia Harman Becker CIC/CCC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi ci o kość X13812....????


1VncRGJIO6

CUTtJXDQ



Pytałeś również o znaczenie pinów w/w kości ....



1 -- Top-HiFi Nie używany

1 A Sygnał HiFi, radio AF, tył prawy + Wzmacniacz

1 A Sygnał stereo Signal, tylny prawy głośnik średniotonowy + Głośnik Mind-range, tylny prawy

2 A Sygnał HiFi, radio AF, przód prawy + Wzmacniacz

2 -- Top-HiFi Nie używany

2 A Sygnał stereo, głośnik + Subwoofer, prawy

3 A Sygnał HiFi, radio AF, przód lewy + Wzmacniacz

3 -- Top-HiFi Nie używany

3 A stereo przedni lewy głośnik Subwoofer, lewy

4 -- Top-HiFi Nie używany

4 A Sygnał HiFi, radio AF, tył lewy + Wzmacniacz

4 A Sygnał stereo, tylny lewy głośnik + Głośnik średniotonowy, tylny lewy

5 -- Top-HiFi Nie używany

5 A Sygnał stereo, tylny prawy głośnik - Głośnik średniotonowy, tylny prawy

5 A Sygnał HiFi, radio AF, tył prawy - Wzmacniacz

6 m Sygnał HiFi, radio AF, przedni prawy - Wzmacniacz

6 -- Top-HiFi Nie używany

6 m Sygnał stereo, głośnik - Subwoofer, prawy

7 -- Top-HiFi Nie używany

7 m Sygnał stereo, radio AF, przedni lewy - Subwoofer, lewy

7 m Sygnał HiFi, radio AF, przód lewy - Wzmacniacz

8 m Sygnał stereo, radio AF, tył lewy - Głośnik średniotonowy, tylny lewy

8 m Sygnał HiFi, radio AF, tył lewy - Wzmacniacz

8 -- Top-HiFi Nie używany

9 E/A Sygnał, magistrala CAN Złącze magistrali CAN

10 -- Nieużywany Postanowienia telefoniczne Wycisz

11 E/A Sygnał, magistrala CAN Złącze magistrali CAN

12 m Grunt Punkt uziemienia

13 A Sygnał przełączania anteny Złącze X13887

14 mi Sygnał, oświetlenie lokalizacyjne Złącze, przyciemnione oświetlenie przyrządów

15 mi Zasilanie, zacisk 30 Bezpiecznik F14

16 --

17 A Sygnał, mikrofon Mikrofon lewy

18 mi Sygnał wideo Moduł wideo

19 mi Sygnał wideo Zmieniarka DVD

20 --

21 mi Sygnał wideo Wszechstronna kamera wizyjna

22 mi Sygnał, mikrofon Mikrofon lewy

23 m Tarcza Wszechstronna kamera wizyjna

24 mi Sygnał wideo Wszechstronna kamera wizyjna

25 m Tarcza Zmieniarka DVD

26 mi Sygnał wideo Zmieniarka DVD

27 m Tarcza Moduł wideo

28 mi Sygnał wideo Moduł wideo

29 E/A Kabel do transmisji danych Złącze diagnostyczne

30 mi Połączenie AUX-IN Gniazdo AUX

31 E/A Kabel do transmisji danych Złącze diagnostyczne

32 E/A Kabel do transmisji danych Złącze diagnostyczne

33 -- Nieużywany

34 -- Nieużywany

35 mi Połączenie AUX-IN Gniazdo AUX

36 m Połączenie AUX-IN Uziemienie Gniazdo AUX

37 E/A Kabel do transmisji danych Złącze diagnostyczne

38 E/A Kabel do transmisji danych Złącze diagnostyczne

39 m Ekran połączenia AUX-IN Gniazdo AUX

40 -- Nieużywany



____________________________________________





Pytałeś również o trzy przewody...... biały , niebieski i przezroczysty ( ekran )...?

W kości X13812...

- pin nr.17 , kol.przew. biały ( PLUS mikrofonu ).

- pin nr.22 , kol.przew. niebieski ( MINUS mikrofonu ).

W/w przewody lecą od radia do kości X14087.

CUmmuDZi

CUyrCfFw




____________________________________________




Są jeszcze dwa urządzenia , które są podłączone do kości X13812 i posiadają trzy interesujące cię przewody ( biały , niebieski i ekran ).


Moduł wideo ..... A197.......

- pin nr.18 , kol.przew. niebieski ( PLUS , sygnał video )

- pin nr.28 , kol.przew. biały MINUS , sygnał video )

- pin nr.27 , kol.przew. przezroczysty ( ekran )


CUoXhUr9

CVCg9zAb






Wszechstronna kamera wizyjna

Przewody z kości radia X13812 lecą na sam tył auta do kości X17277

- pin nr.21 ( bez MMC ) lub 19 ( z MMC ) , kol.przew. biały ( plus , sygnał video )

- pin nr.24 ( bez MMC ) lub 26 ( z MMC ) , kol.przew. niebieski ( minus , sygnał video )

- pin nr.23 ( bez MMC ) lub 25 ( z MMC ) , kol.przew.przezroczysty ( ekran )


CTWybr63

CUtJUGUi

CUBPNBdZ

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromnie Ci dziękuję za poświęcenie na tak dokładny i szczegółowy opis. Na prawdę szacunek !!!

Szukałem tego od dwóch tygodni , a samochód nie jeździ , bo nie założę radia z powrotem dopóki nie zrobię porządku z tą kostką.


Tak, chodzi mi o kość x13812 kostka B


Zacznę od początku.. Padł mi ekran w androidzie i postanowiłem założyć z powrotem oryginalny wyświetlacz, który dostałem z autem od poprzedniego właściciela .

Gdy usunąłem androida razem z jego kompletnym okablowaniem ukazał mi się nie miły widok..-ktoś kombinował przy pinach w kostce B


Przewód niebieski był wpięty do pinu nr. 26

Przewód biały był wpięty do pinu nr. 19

Przewód przeźroczysty (ekran ) był wpięty do pinu nr. 25


W pinie 18 był ucięty biały przewód , ale nigdzie nie podłączony. Widać , że też była z nim jakaś kombinacja, bo miał pozostałości po cynie na końcu.


Szukam odpowiedzi po co ktoś to zrobił ( żeby co działało ? ) i jak to doprowadzić do oryginału.


Widzę , że znalazłeś 3 możliwości. Teraz muszę iść po tym kablu do urządzenia, żeby znaleźć odpowiedź, ale nie chcę rozpruwać całego auta.


Czy w schemacie możesz znaleźć informację do czego jest wpięta kość X14087 ???


Dodam,że w schowku w miejscu gdzie oryginalnie jest miejsce na zmieniarkę poprzedni właściciel miał dołożony tuner dvbt, ale żaden z tych przewodów nie był do niego wpięty. Tuner z całym okablowaniem też usunąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaki zamiar miał poprzedni autor to ty musisz ustalić. Wpisz model radia z androidem i zobacz czy znajdziesz opis pinów.


W OE BMW te piny odpowiadają za DVD.

Zwróć jeszcze raz uwagę na opis pinów. Dopisałem piny nr. 19 , 26 , 25 , które są odpowiedzialne za DVD.

Może w radiu z androidem były właściciel chciał podłączyć DVD/DVB-T...????


CUe5QW8X




Opisane trzy warianty pinów występują w twoim radiu , oczywiście wszystko zależy jak jest rozbudowane twoje radio .

Teraz ty musisz wiedzieć co masz na pokładzie auta a następnie sprawdź czy po stronie kości X13812 występują opisane przeze mnie przewody/piny.

Ja obstawiam dwa ostatnie odbiorniki ....

- Wszechstronna kamera wizyjna

- Moduł wideo ..... A197.......

ponieważ te dwa elementy oprócz wspólnych kolorów przewodów posiadają bezbarwny przewód ( ekran ).


Pytałeś wcześniej o mikrofon , to znalazłem ci piny pod które jest on podłączony z pozycji radia , lecz nie ma tam trzeciego przezroczystego przewodu .



Jeśli chodzi o kość X14087....

To wcześniej opisane piny wchodzą do w/w kości , pin nr.1 i 2 . Przewody lecą dalej do mikrofonu/mikrofonów....


CUrp94Fv


Jest jedno ale , jeśli posiadasz moduł odpowiedzialny za wykonywanie połączeń telefonicznych to wcześniej opisane mikrofon nie są podłączone do radia lecz do tego modułu......U400b - TCU

I tak jak opisane jest powyżej , przewody lecą do kości X14087 , pin nr.1 i 2.


1VnYRiEYYU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o mikrofon przy lampce w suficie, bo ma też te kolory, ale specjalnie zajrzałem do niego i tak jak piszesz w suficie z tego przewodu do kostki mikrofonu wychodzi kabel biały i niebieski bez ekranu. Mikrofon tam jest 1 po stronie kierowcy, po pasażera jest zaślepka. Według Twojego rysunku B402 X3564



""W OE BMW te piny odpowiadają za DVD.

Zwróć jeszcze raz uwagę na opis pinów. Dopisałem piny nr. 19 , 26 , 25 , które są odpowiedzialne za DVD.

Może w radiu z androidem były właściciel chciał podłączyć DVD/DVB-T...????""

"- lub 19 ( z MMC ) , kol.przew. biały ( plus , sygnał video )

- lub 26 ( z MMC ) , kol.przew. niebieski ( minus , sygnał video )

- lub 25 ( z MMC ) , kol.przew.przezroczysty ( ekran ) """

--- Tak własnie te kable były wpięte.

---Usunąłem dokładany tuner DVBT, który był w schowku za plastikową klapką. Był w miejscu gdzie chyba bywa zmieniarka lub DVD. Jutro zajrzę do schowka czy nie ma tam kości z takimi kablami lub może będą jakieś ślady po zmieniarce lub DVD.





"'Wszechstronna kamera wizyjna"' -to są kamery w samochodzie tak ? Mam w lusterkach i klapie bagażnika. Wszystkie działają.


""Moduł video A197 "" Co to jest ?




Jeśli to coś wniesie do tematu to teraz powiększyłem fotkę kości radia B i widać tam gdzie jest dziurka do wyjęcia pinu , żę ktoś wyjmował piny lub przekładał numery: 18 , 19 , 25 , 26 , 27, 28


Dodam, że oprócz tych trzech przewodów o których piszemy w tej kości B nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moduł wideo

Moduł wideo (VM) składa się z odbiornika telewizyjnego z funkcją teletekstu i anteną zbiorczą.

Moduły wideo odbierają zarówno telewizję analogową, jak i cyfrową zgodnie z międzynarodowym standardem DVB-T (DVB-T: naziemna telewizja cyfrowa).


Opis działania

Funkcja TV realizowana jest w module wideo (VM). Obraz telewizyjny jest wyświetlany na centralnym wyświetlaczu informacyjnym (CID) oraz, w zależności od wyposażenia pojazdu, na tylnym monitorze.


Moduły wideo DVB-T i DVB-T RSE:

Każdy moduł wideo ma jeden zintegrowany tuner telewizji analogowej i jeden zintegrowany tuner telewizji cyfrowej. Przełączanie między telewizją cyfrową i analogową odbywa się automatycznie, ale można je wyłączyć ręcznie. Przejście z sygnału cyfrowego na analogowy jest sygnalizowane wyższym poziomem szumów analogowego obrazu telewizyjnego.


Tuner telewizyjny jest zainstalowany w module wideo. W tunerze telewizyjnym sygnał wideo i sygnał audio o niskiej częstotliwości są generowane z sygnału antenowego o wysokiej częstotliwości. Moduł wideo zawiera również cyfrowy procesor obrazu, który utrzymuje stabilny obraz nawet w obszarach odbioru o słabym sygnale i może wyeliminować zakłócenia obrazu poprzez filtrowanie.


Sygnał dźwiękowy jest dekodowany w module wideo i podawany do MOST jako sygnał cyfrowy.


Moduły wideo nie przełączają się między poszczególnymi antenami telewizyjnymi, ale wykorzystują wszystkie anteny telewizyjne jednocześnie. W tym celu sygnały antenowe są nakładane w modułach wideo. Skutkuje to znacznie lepszym odbiorem telewizji, nawet w telewizji analogowej.


Jako model podstawowy, moduł wideo DVB-T posiada dwa wejścia antenowe. Moduł wideo DVB-T RSE posiada trzy wejścia antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to przewody od kamer, bo jak je odłączylem to wyskoczył błąd kamer i przestały działać.


Teraz nie wiem czy podłączyć je tak jak były do wersji ze zmieniarką czy do wersji bez zmieniarki ? Czyli bez mmc.


Ja fizycznie zmieniarki nie mam, nie wiem czy tu była i ktoś ją wyciągnął. Kostki po niej nie widać.



Wszechstronna kamera wizyjna

Przewody z kości radia X13812 lecą na sam tył auta do kości X17277

- pin nr.21 ( bez MMC ) lub 19 ( z MMC ) , kol.przew. biały ( plus , sygnał video )

- pin nr.24 ( bez MMC ) lub 26 ( z MMC ) , kol.przew. niebieski ( minus , sygnał video )

- pin nr.23 ( bez MMC ) lub 25 ( z MMC ) , kol.przew.przezroczysty ( ekran )


--- To są kamery tak ? Czyli te co mam w lusterkach i klapie bagażnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiem ci tak , jest sporo tych schematów elektrycznych aż człowiek sam się w tym wszystkim gubi . Na jednym ze schematów jest połączenie wszechstronna kamera z radiem dla wariantu ...... auto hybrydowe lub auto niehybrydowe.

Na innym schemacie ...,... wysoka wersja wyposażenia - niska wersja wyposażenia.


Podam ci numery pinów dla drugiego wariantu , ty sam zdecyduj jaką masz wersję....

Połączenie radio N38b - kamera dookulna A246.


1VncRGJIO6

GZQAuv03



Wysoka wersja wyposażenia dla kości X13812

- pin nr.18 , kol.przew. biały ( PLUS )

- pin nr.28 , kol.przew. niebieski ( MINUS )

- pin nr.27 , kol.przew. przezroczysty ( ekran )




Niska wersja wyposażenia dla kości X13812

- pin nr.21 , kol.przew. biały ( PLUS )

- pin nr.24 , kol.przew. niebieski ( MINUS )

- pin nr.23 , kol.przew. przezroczysty ( ekran )



____________________________________________




W połowie drogi występuje kość przyłączeniowa dla wysokiej ( X14415 )

i niskiej wersji ( X17277 ) wyposażenia. Może uda ci się odnaleźć te kości dzięki czemu będziesz wiedział jaka masz wersję wyposażenia ?


CUeTWEKv

CTWybr63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy wariant:

""Wysoka wersja wyposażenia dla kości X13812

- pin nr.18 , kol.przew. biały ( PLUS )

- pin nr.28 , kol.przew. niebieski ( MINUS )

- pin nr.27 , kol.przew. przezroczysty ( ekran ) ""

dzisiaj próbowałem, bo znalazłem fotkę kostki w necie z takim ulozeniem kabli, ale nie działały kamery.


W poniedziałek sprawdzę jeszcze drugi wariant, który podałeś dla niskiej wersji wyposażenia.


Jeśli to nic nie da to wepnę piny tak jak były na samym początku czyli 19 , 25 i 26 , bo wtedy kamery działały tylko, że ja nie mam zmieniarki mmc więc dziwne to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpiąłem piny tak jak były na początku czyli biały 19 , niebieski 26 i bezbarwny ekran 25.

Skoro tak działało to postanowiłem, że nie będę już kombinować, tak zostawię i skręce wszystko do kupy, żeby jeździć autem.


Niestety po podpięciu isty mam teraz błąd s 0203 Brak możliwości komunikacji z kamerą widoku panoramicznego.


W drzewku sterowników trvsc jest teraz na czerwono :(


Masz może jakiś pomysł co mogło się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze






Wszechstronna kamera wizyjna

Przewody z kości radia X13812 lecą na sam tył auta do kości X17277

- pin nr.21 ( bez MMC ) lub 19 ( z MMC ) , kol.przew. biały ( plus , sygnał video )

- pin nr.24 ( bez MMC ) lub 26 ( z MMC ) , kol.przew. niebieski ( minus , sygnał video )

- pin nr.23 ( bez MMC ) lub 25 ( z MMC ) , kol.przew.przezroczysty ( ekran )

 

 


To może spróbuj podłączyć pod piny 21,24 i 23.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Wszechstronna kamera wizyjna

Przewody z kości radia X13812 lecą na sam tył auta do kości X17277

- pin nr.21 ( bez MMC ) lub 19 ( z MMC ) , kol.przew. biały ( plus , sygnał video )

- pin nr.24 ( bez MMC ) lub 26 ( z MMC ) , kol.przew. niebieski ( minus , sygnał video )

- pin nr.23 ( bez MMC ) lub 25 ( z MMC ) , kol.przew.przezroczysty ( ekran )

 

 


To może spróbuj podłączyć pod piny 21,24 i 23.....?

 


Pod te nie podłączyłem, bo w kostce nie było nawet śladów, że ktoś przy tych pinach grzebał 21 , 23 i 24.


Ślady były przy 18 , 19 , 25 , 26 , 27 i 28.


W końcu stwierdziłem, że skoro działało to tak zostawię jak było na początku przy demontażu androida czyli 19 , 25 i 26.


Tak teraz działają kamery ale mam ten błąd o którym napisałem, wcześniej go nie było. Wyskoczył po tym jak te 3 przewody wpinalem w inne piny jak na schematach w tym temacie.


Czy coś mogłem uszkodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.