Skocz do zawartości

Wymiana oleju w dyferencjale TYŁ/PRZÓD


SZYMQ89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

będę wymieniał olej w skrzyni VTG i tak pomyślałem ze jeszcze w dyferencjałach po wymieniam jak już będę pod autem, tylko nie wiem jaki jest zamiennik oryginałów olejów tył nr.83222295532 i przód nr.83222413511 bo przynajmniej trzeba kupić po 2litry bo wchodzi nie cale 1,1litra może ktoś już wymieniał i ma doświadczenie jakimi olejami zalać

wiem co BMW zaleca nie wymieniać jeździć do puki się nie zjbi....... a później płać miliony

Pacjent Bmw X3 F25 20dX. Kod typu: WZ51 2016 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z obserwowanych wpisów dużo osób używa Ravenol

https://www.ravenol.pl/content/8-dobierz-olej?gclid=Cj0KCQiA_8OPBhDtARIsAKQu0gY37B3OQ_3hYWdMGQt9O1TodXhQhrDn6LnOZJAWfqQ_UPypvE2E-bwaAnhpEALw_wcB


Ja osobiście do automatu, skrzynki 4x4 i przedniego dyfra lałem oryginał, do tylnego mostu jak się zaczął pocić uszczelniacz nalali mi jakiegoś Motula. Z tego co wiem to do tylnego leją też Castrol Syntrans Transaxle 75w90. Ale na forum dużo jest o tym Ravenol. Wymieniałem przy około 75kkm, dyfer tył troszkę więcej km. Tył dyfer to ponoć 120kkm tak na spokojnie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez pochodziłem po forach naszych i zagranicznych i tez zauważyłem ze leja Ravenol

i chyba kupie tego Revenala Tył DGL 75W85 LS API GL-5 i Przód MTF-1 75W85 API GL-4/5

zobaczymy co z tego wyniknie korki 33117525064 OE nowe już zamówiłem chyba najtańsza rzecz jak chodzi o wymianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.