Skocz do zawartości

e30 318is na ciepłym silniku nie równo pracuje po odpaleniu


Bobrdobrowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam e30 cabrio z silnikiem m42b18 (przełożony był w Niemczech z innej e30) takiego kupiłem jakieś pięć lat temu. Przez ten czas doprowadziłem go do fajnego stanu. Ale od początku ma taką przypadłość, która polega na tym, że kiedy się zagrzeje i pozostawi się go na jakieś 15min. po ponownym odpaleniu nie równo pracuje. Tak jakby palił na dwa cylindry czasami potrafi zgasnąć. Trzeba go wtedy przegazować albo ponownie wyłączyć i włączyć zapłon. Auto próbowałem już naprawić u kilku mechaników zazwyczaj stało po dwa tygodnie lub miesiąc i wracało takie samo. Wymieniłem już w nim wiele części. Zacząłem od najtańszej opcji czyli czujnika temp., a potem:

-przepływomierza,

-świec,

-wszystkich węży podciśnienia (nowe z BMW),

-sterownika,

-nowych wtrysków oryginalnych (bolało finansowo),

-sondy lambda,

Zrobiłem jeszcze coś takiego, że gdy silnik był ciepły i miał problemy z pracą, wypiąłem wtyczkę z czujnika temp cieczy i wpiąłem ten stary czujnik wzięty z półki (zimny). Auto pracowało bez problemów. Nie mam już pomysłów co to może być. Jeszcze sprawdziłbym cewki ale nie chcę już kupować następnych części w ciemno. Nie jestem mechanikiem staram się to jakoś ogarniać logicznie ale tu potrzeba fachowca. Jeszcze wspomną, ze w miedzy czasie auto miało usunięte wszystkie wycieki, wymieniony łańcuch rozrządu razem z kołami i prowadnicami. Był wyjęty czyli wiązki był rozłączone. Przychodzi mi tu do głowy jakiś brak styku lub słaby kontakt. Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.