Skocz do zawartości

Koła/Opony - rozmiary i możliwości - kilka pytań


Tradesat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem nie dawno 430i xDrive - mam na niej założone aktualnie 18 calowe oryginalne felgi z oponami 225/45 (przód inna firma niż tył ale ten sam rozmiar) - aktualnie letnie gumy.


Potrzebuję zmienić je i myślałem o wrzuceniu 19'


1)czy moge w xDrive włożyć innej wielkości niż oryginalnie wyjechało z fabryki? widziałem w internecie sprzeczne informacje


2) Czy wszystkie opony muszą być tej samej szerokości czy tył może być np szerszy? - tutaj widziałem info ze xDrive muszą byc te same rozmiary a z kolei wchodząc na oponeo.pl i wyszukując po dokładnym modelu auta pokazuje mi info ze musze kupić 2 komplety opon:

przód: 225/40 r19

tył: 255/35 r19


Przy r17 i r18 pokazuje mi ze wszystkie 4 moge wziąć takie same a powyzej 19+ to juz muszą byc przód węższe niż tył - jak to w końcu jest przy xDrive?


3) Runflat konieczny? Auto wyjechało na RF i czytając artykuły znalazłem info ze RF jest konieczny do tego auta bo zawieszenie jest tak dostosowane ze przy zwykłch oponach auto moze pływać przy wiekszej prędkości. Czyli obowiązkowo opony RF?


4) Zimowe vs Całoroczne - zastanawiam sie czy kupowac nowe zimówki (zostanie z miesiąc tej zimy jak odbiore auto) i zaraz potem letnie, czy może pójść w dobrej jakości opony całoroczne - przy napędzie xDrive myślę że całoroczne są sensownym wyborem. Jakieś doświadczenia/porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jakie parametry masz na tabliczce od strony kierowcy?

https://www.wheel-size.com/size/bmw/4-series/2018/#trim-430i-xdrive-eudm-245

Sprawdź też czy Twoje obecne zawieszenie pozwala Ci wsadzić 19", w pewnych modelach jak masz zawieszenie adaptacyjne to 18" to max dla homologowanej opony.

Przy 19" musisz szukać również homologowane (opony z gwiazdką) kompletu ogumienia mieszanego, nie wiem czy dostaniesz takowe całoroczne.

Podaj swój vin, będzie łatwiej pomóc.


Edit: na zimę BMW nie przewidziało dla CIebie 19".


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety teraz dostepy do auta. Jedynie zdjęcie tabliczki z VIN.


ale patrząc na ten link który wysłałeś, pokazuje że jesli wezme 19'


Przód: 8Jx19 ET36 -> opona 225/40ZR19 89Y

Tył: 8.5Jx19 ET47 -> opona 255/35ZR19 92Y


Ale to oznacza że muszę tez felgi różnych rozmiarów kupić na tył i na przód.


Kolejna rzecz widzę że każda opona jest przedstawiona jako RunFlat czyli pewnie w takie tez muszę pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam xdrive i fabrycznie felgi 18 cali, w komplecie letnim są węższe z przodu (225) i szersze z tyłu (255), a na zimę wszystkie cztery 225. Przez chwilę przeszło mi przez myśl kupno 19cali, ale na moje Łódzkie drogi to byłby już masochizm :P Tym bardziej, że runflat już sam w sobie jest twardszą oponą. Jeśli jeździłbym po ładnych drogach to brałbym 19 cali ;) W całosezonowe to się nie baw, jeden wypad w góry z xdrive w komplecie z zimowymi oponkami i pokochasz ten samochód jeszcze bardziej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.