Skocz do zawartości

Nie sprawne Nivo


Beemwu13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, ponieważ dopiero kupiłem moją BMW E61 530D. Zakupiłem ją w okazyjnej cenie z uszkodzonym zawieszeniem tylnym-opadniętym. Chcąc zacząć diagnozowanie zauważyłem, że w bagażniku pod kołem zapasowym jest luźna wtyczka i brakuje jakiegoś sterownika. Najprawdopobnie sterownika nivo. Zacząłem szukać w google info o tym sterowniki i ogólnie samego sterownika i zaciekawiła mnie 1 archiwalna aukcja. Mianowicie było w niej napisane, że sterownik jest uniwersalny i jest tak zakodowany, ze pasuje do każdej E61. Czy to prawda? Czy jak kupie inny używany to nie bedzie działał puki go nie zakoduje do mojego auta? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
cześć,

Wydaje mi się ze informacja która znalazłeś jest jak najbardziej prawdziwa. Też miałem problem z sterownikiem nivo, kupiłem drugi o tych samych numerach wypiąłem stary włożyłem nowy i wszystko śmiga bez kodowania :)

 

Które numery porównywałeś? Mam ten sam problem i zastanawiam się nad kupnem używanego modułu (ASO krzyczy 3 koła za nowy). Obawiam się tylko, że będę musiał programować go. Jeśli byłoby plug&play to petarda. Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie przekaźników. Czy mógłbyś wysłać zdjęcie i/lub wstawić jakie numery mają te 3 przekaźniki? W ASO chcieli mi je wymienić na 3 takie same, ale patrząc po tych co mam to 2 są takie same a ten 3 jest inny.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.