Skocz do zawartości

320d M47 dziwne wskazania z przepływomierza


hubipl

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno E91 320d z takim problemem, że turbo późno wstaje (ok 2500 obr/min). Pierwsze co mi się rzuciło w oczy po podłączeniu INPA to dziwne wskazania z przepływki jak na screenie poniżej. Wartość rzeczywista jest dużo poza zakresem co wskazywałoby na jej uszkodzenie ale mam wątpliwości bo wartość oczekiwana przez ECU też jest daleko poza zakresem i nie wiem jak to rozumieć. Może ktoś się spotkał już z czymś takim i powie o co chodzi. Parametry na screenie są odczytane na biegu jałowym. Dynamicznej próby jeszcze nie robiłem. Błędu z przepływki nie ma. Jest tylko błąd z klap wirowych, które są usunięte, z czujnika jakości/temperatury oleju i z podgrzewacza paliwa przed filtrem.


9485a9fe2f56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj również robiłem diagnostykę INPĄ i mam podobne wartości.

f0123bf7f6d31.jpg


U mnie samochód jeździ normalnie, natomiast problem mam z zapachem spalin na wolnych obrotach - śmierdzą, tak nienaturalnie.

Pamiętasz mozę jaka była u Ciebie wartość temperatury "Air Temperature". U mnie wydaje się nienarturalnie wysoka, jeśli czujnik jest w przepływomierzu.

159c3d38eb406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to temperaturę w dolocie na postoju pokazywało 60 parę stopni na ciepłym silniku. Też mi się wydaje że sporo ale może EGR wpuszcza tam spaliny jak silnik chodzi bez obciążenia.


Edit: sprawdziłem i czujnik temperatury w dolocie jest chyba między intercoolerem a EGR. Tą temperaturę lepiej patrzeć w czasie jazdy. Na postoju powietrze ogrzewa się w turbinie a intercooler go nie schładza jak auto stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W INPIe są dwie wartośc temperatury "air temperature" i "air intake temperature".


Pierwsza ma w programie przy "wykresie" zakres 0 - 50 stopni C, a druga -40 - 120 stopni C. Może jedna dotyczy tego czujnika między intercoolerem a EGR a druga w przepływomierzu. No i u mnie tam gdzie jest zakres 0-50 pokazuje 74...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.