Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk przy pewnym zakresie obrotów


Amadeo97

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z problemem zlokalizowania dźwięku który mi bardzo dokucza. W pewnym momencie podczas postoju w korku zaczęło mi coś brzęczeć w aucie, a przy tym zaczął chodzić jakby coś działo się z tłumikiem. Okazało się że plecionka była rozerwana. Wszystko zostalo zrobione natomiast dźwięk brzeczenia pozostał. Wiele razy próbowałem już lokalizować ten dźwięk myśląc że coś zostało źle zrobione podczas wymiany plecionki, że gdzieś tłumik wpada w rezonans. Łapałem, podnosiłem, robiłem wszystko by sprawdzić czy może w tym momencie coś przestanie "brzęczeć". Osłony itp. Wszystko sprawdzane i klapa. Dźwięk pojawia się tylko w pewnym zakresie obrotów (2000-2500) podczas jazdy i na postoju. Świeżo po odpaleniu nie ma problemu. Dźwięk pojawia się po paru kilometrach. A jeśli pojeżdżę dłużej potrafi zaniknąć. Został wymieniony rozrząd ponieważ było już słychać łańcuch i również było podejrzenie, że ten dźwięk "brzeczenia" pochodzi właśnie od rozrządu. Piszę ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć nic podobnego na ten temat, a jeśli już coś jest nie ma żadnej odpowiedzi. Może ktoś mnie nakieruje gdzie można szukać przyczyny lub ktoś przerabiał już ten temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam! Poniżej link do filmiku związanego z tym dźwiękiem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam podobny problem, u mnie również słychać bardzo podobny dźwięk przy zakresie obrotów 2000-2200. U mnie plecionka była wymieniana już jakiś czas temu i wszystko było w porządku, natomiast od pewnego czasu słychać taki dźwięk. Problem pojawia się po przejechaniu dłuższego odcinka, przy krótszych trasach wszystko jest ok. Również nie mam pojęcia co to może być, gdyby udało Ci się zlokalizować źródło "brzęczenia" daj proszę znać. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to jutro jeszcze dokładnie. Ale dziwne jest to że ten dźwięk pojawia się i znika. Dziś odpaliłem auto nic nie było słychać przejechałem parę kilometrów i wszystko dobrze. Zatrzymałem się na światłach. Ruszam i brzęczy...przegoniłem ją troche i znikło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie! Tym razem z uśmiechem :lol:

Brzęczenie znikło. Winowajcą okazały się być przewody paliwowe. Znalazłem na forum temat https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=247477&start=45

Mi okazał się pomocny. Trochę pogimnastykowałem się z nimi. Poruszałem mocniej przy filtrze paliwa i przy metalowej stopce która zabezpiecza je. Dodatkowo poupychałem trochę "czyściwa" między przewody a podwozie i gra. Także brać kogoś do auta niech gazuje a Ty sprawdzaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.