Skocz do zawartości

E91 330XD M57N2 2007r - Smród w Kabinie


E91330XDejv

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Zauważyłem jakiś czas temu że podczas wypalania DPF, jak stanę, śmierdzi mi w kabinie i pojawia się dym... a jak podniosę maskę to centralnie z okolic DPFa się dymi :D o co może chodzić? Zapchany? Dodam że ciśnienie wsteczne jest ok, DPF się dopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ci kapie na rury od wydechu i śmierdzi jak osiąga temperaturę.

Tylko kurcze to nie smród olejowy, olejowy taki słodki chyba jest, a to śmierdzi jakby spalinami :/ ale być może tutaj też leży problem, lecz skąd może kapać ? Masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olejowy nie jest słodki - słodki jest kiedy spalany jest płyn chłodniczy.


Trzeba sprawdzić układ wydechu, nie zapominaj o całym bałaganie związanym z EGR - te rurki też lubią się rozszczelnić/pęknąć i efekt jest taki sam.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejowy nie jest słodki - słodki jest kiedy spalany jest płyn chłodniczy.


Trzeba sprawdzić układ wydechu, nie zapominaj o całym bałaganie związanym z EGR - te rurki też lubią się rozszczelnić/pęknąć i efekt jest taki sam.

 


Chyba sam się nie będę z tym bawił :) bo aż taki dobry nie jestem, ostatnio rozbierałem chłodniczkę egr bo zmieniałem główny termostat i nie było jakiegoś mega syfu, a sam dym dochodzi jakby z tyłu silnika.

Zastanawiają mnie dwie kwestie ( tak lubię sobie podewagować i porozkminiać zanim oddam do mechanika :D ) czy w dieslach uszczelka pod pokrywą zaworów też jest wadliwa i może przepuszczać olej i lać na kolektor ?

Czy możliwe jest to że jakoś wtrysk może.... wylewać przez nieszczelność paliwo na pokrywę? Bo gdzieś kiedyś coś takiego widziałem ale nie wiem czy w dieslu.


Ogólnie dzięki za rozwinięcie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.