Skocz do zawartości

F25 brak polaczenia ze skrzynia


wandii

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Mam problem z f25 2012rok automat.

Podlaczajac ISTA nie moge polaczyc sie ze skrzynia biegow, co dziwne zamiast EGS wyswietla sie na czerwono DKG

Auto oryginalnie ze zwykla skrzynia 8hp, dolozone lopatki i sportowy lewarek, jesli to mialoby zwiazek, ale po odpieciu tych 2 rzeczy sytuacja sie nie zmienia.

Po podlaczeniu esys read svt wykrywa egs, ale juz read ecu go nie wykrywa.

Czemu auto mysli ze ma DKG? Jak do tego podejsc? Gdzie w esys zmienia sie typ skrzyni lub ktory sterownik sprobowac przywrocic so ustawien fabrycznych?


Skrzynia oczywiscie dziala bez najmiejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Type code również sprawdziłeś?

Tak, wszystko sie zgadza. Nic w fa nie bylo grzebane. Jedynie fld coding zeby wylaczyc ostrzezenie kamery, pasow, wlaczyc rdc itp. Moze to cos namieszalo. Jesli napisalbys ktory sterownik odpowiadac moze za to, to przywroce go do serii. Probowalem zgw, ale nie da sie go kodowac, cas nic nie zmienil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

READ ecu w esys czyta dane ze sterownika , powinno wykryć EGS i ich dane

READ SVT czyta z danych z ZGW do kodowania do serii i programowania się nie używa

jeśli są łopatki to było kodowane na 2TB skrzynia , inaczej łopatki nie chodzą

opublikuj FA zapisane i SVT poprzez read ECU

jeśli nie widać skrzyni to może problem z flexray , zrób programowanie bramki ZGW najnowszą wersją psdzdata , powinno naprawić problem

jeśli nie to zgłoś się do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
READ ecu w esys czyta dane ze sterownika , powinno wykryć EGS i ich dane

READ SVT czyta z danych z ZGW do kodowania do serii i programowania się nie używa

jeśli są łopatki to było kodowane na 2TB skrzynia , inaczej łopatki nie chodzą

opublikuj FA zapisane i SVT poprzez read ECU

jeśli nie widać skrzyni to może problem z flexray , zrób programowanie bramki ZGW najnowszą wersją psdzdata , powinno naprawić problem

jeśli nie to zgłoś się do mnie

Lopatki dokladalem ja, i nic nie bylo kodowane. Sa tylko podlaczone przewody od kierownicy do jbbf i stamtad do skrzyni.

FA pokrywa sie z vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.