Skocz do zawartości

Montaż kamerki samochodowej


pawel_bmw4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanie odnośnie montażu przedniej kamerki samochodowej. Chodzi mi dokładnie o przejście kablem wokół słupka A.

Na tym filmie dokładnie mowa o co mi chodzi - co prawda na przykładzie AUDI ale to nie ma znaczenia.


(timeline 0:50)


W moim BMW 4 słupek wygląda tak na załączonych zdjęciach.


https://drive.google.com/drive/folders/1S4eDVgkHORv3sJlHFXM_ojrvAubIbIO6?usp=sharing


Jak widać napis AIRBAG jest tylko między nawiewami. Nie ma go na słupku.


Jak waszym zdaniem powinienem poprowadzić kabel do kamerki? Plan mam taki żeby poprostu zejść nim w uszczelce i dalej pod dywanikiem do środkowego schowka i tam podłączyć go pod istniejący port USB. Chodzi mi o to czy powinienem demontować słupek i poprowadzić kabel nad kurtyną (o ile jest) czy nie?


np. na tym filmie:



w pierwszych 10 sekundach jeśli wolno klatka po klatce się sprawdzi to widać, że na słupku A nie ma napisu ani emblematu AIRBAG a jednak poduszka była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U góry jest 1 zatrzask, trzeba odciągnąć od słupka.

Na dole jest wsuwane pionowo.


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_9773-obudowa-slupka-a-b-c-d/i57025/kL/sN/r2016/m07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak na załączonych zdjęciach:


https://drive.google.com/drive/folders/1SXbkPiO47cq7uqcvNAkmej-ULhCmTcXi?usp=sharing


Kabel jest poprowadzony ponad kurtyną ale nie ponad tą wiązką kabli. Nie dałem rady jej na tyle odgiąć żeby przecisnąć tam wtyczkę od kabla, bo też i dostęp jest tam wąski.

Generalnie chodzi tylko o tą białą kurtynę? czy to czarne to nie jest wiązka kabli tylko element poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto się zastanawiać...


W każdym razie poprowadziłem kabel tak jak na zdjęciach by nie wadził kurtynie. Chodzi mi tylko czy w samym rogu przy krańcu szyby wzdłuż słupka to czarne to wiązka kabli czy też element poduszki który się otwiera przy odpaleniu kurtyny...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,


Planuje zamontować kamerkę na przedniej szybie za lusterkiem oraz nawigację z Yanosika z lewej strony kierownicy koło nawiewu. Pytanie mam o zasilanie tych dwóch urządzeń, gdzie się podpiąć w instalacje ? Nie chce używać do tego wejścia usb i zapalniczkę .


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.