Skocz do zawartości

E87 120D 2004 - Problem z praca wycieraczek


bazibazooka

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zalaczam wycieraczki po odpaleniu samochodu wlacza sie poczatkowy automatyczny tryb wycieraczek gdzie smigaja 6 cykli po szybie i wylaczaja sie (tak jest zaprogramowane) do tej pory wszystko jest OK. Pozniej chce wrzucic obojetnie ktory tryb pracy wycieraczek wlacza sie tak przypuszczam znowu automatyczny tryb i losowo po ktoryms cyklu wycieraczki zawieszaja sie w roznej pozycji na szybie. Najwiekszy problem rodzi sie teraz bo wycieraczki i przedni spryskiwacz do szyby i swiatel przestaja dzialac. Pomaga wylaczenie samochodu wyciagniecie kluczyka/karty ze stacyjki ale ponowne wykonanie czynnosci zatacza kolo.

Sprawdzilem przekaznik wycieraczek umieszczony w panelu bezpiecznikow - jest OK. Jakies pomysly co moge zrobic, sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że musisz zajrzeć do mechanizmu wycieraczek - wymontować całość, wykręcić silniczek (żeby odblokować przekładnię ślimakową) i sprawdzić jak pracuje sam mechanizm, czy nie ma zacięć, śladów korozji itp.


Walczyłem z tym u siebie niedawno, miałem jeszczę parę innych objawów - wymieniłem przekaźniki, nawet pióra wycieraczek, ale pomogło rozebranie wszystkiego, wyczyszczenie, przesmarowanie, poskładanie. Teraz wycieraczki pracują idealnie, powtarzalnie. Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Problem naprawiony za pare zlotych, moze komus sie przyda ale problem tkwil w szczotkach silniczka. Z czasem poprostu zuzywaja sie i stad ten dziwny objaw ze wycieraczki zaczynaja pracowac wolniej az w koncu przestana calkiem dlatego ze prad nie jest przekazywany przez szczotki (bo sa za krotkie) na komutator i silnik nie kreci sie. W tym wypadku bardzo latwe do wymiany. Wyszlo 40zl zamiast 300.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.