Skocz do zawartości

BMW X1 E84 2.3D buczenie przy 2-2.5tys obrotow


Cygan1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Daniel i ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem pierwszej w życiu BMW :) jaka jest X1 E84 z silnikiem 2.3D 204k XDrive. No i niestety mam mały problem który mnie irytuje


A więc

Nie ważne czy jade czy na postoju przy dodaniu gazu na obrotach ok 2-2.5tys słychać wyraźne buczenie z silnika

Ten hałas zwykle słychać jak silnik się rozgrzeje


Gdzieś czytałem aby wymusić wypalanie dpf że on może blokować turbinę czy to prawda?


Powyżej tych 2.5 i poniżej 2 auto chodzi super. Nie traci mocy, nie ma drgań itp


Po sprawdzeniu bledow Ista wyszło mi ze mam uszkodzone poziomowanie reflektorów i że muszę wymienić olej w rozdzielaczu.


Czy ktoś z was mial taki problem w tych silnikach? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam jestem Daniel i ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem pierwszej w życiu BMW :) jaka jest X1 E84 z silnikiem 2.3D 204k XDrive. No i niestety mam mały problem który mnie irytuje


A więc

Nie ważne czy jade czy na postoju przy dodaniu gazu na obrotach ok 2-2.5tys słychać wyraźne buczenie z silnika

Ten hałas zwykle słychać jak silnik się rozgrzeje


Gdzieś czytałem aby wymusić wypalanie dpf że on może blokować turbinę czy to prawda?


Powyżej tych 2.5 i poniżej 2 auto chodzi super. Nie traci mocy, nie ma drgań itp


Po sprawdzeniu bledow Ista wyszło mi ze mam uszkodzone poziomowanie reflektorów i że muszę wymienić olej w rozdzielaczu.


Czy ktoś z was mial taki problem w tych silnikach? Proszę o pomoc

 

Mi w zakresie 2-2,5k obrotów hałasowała osłona okustyczna silnika, brakowało gumowego łożyska. Przy niskich obrotach natomiast "buczała" osłona filtra pyłkowego, która nie była dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.