Skocz do zawartości

Czujnik klocków zbyt szybko uciekają kilometry


piegus32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Spotkałem się z problemem czujników klocków przód oraz tył. Klocki zmienione wraz z czujnikami przez pierwszego właściciela samochodu w serwisie BMW Gdynia. Niestety zauważyłem problem, że bardzo szybko pojawił się check odnośnie wymogu zmiany klocków na przodzie ( przejechane około 3kkm od zmiany ). Wymieniłem czujnik, reset ISTA ze zmianą na 50kkm. Ku mojemu zdziwieniu po 2 tysiącach od zmiany, aktualnie już ma wartość pozostałą na 29kkm :shock: . Druga bardzo interesująca sprawa to tył, gdzie kilometry w cale nie znikają od wymiany prawdopodobnie przez serwis, gdzie cały czas wskazuję 60kkm - mimo, że sam już zrobiłem samochodem 4kkm.

Mamy jakiegoś forumowicza co spotkał się z podobnym problemem? dodłubałem się gdzieś na bimmerfescie odnośnie rekalibracji "It is a known bug in the software." "Took it to the dealer and he said that the indicator needed to be recalibrated"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną nie są czujniki zużycia klocków. Najprościej żeby to zobrazować to można powiedzieć że czujnik działa jak obwód i ma tylko pokazać że klocej jest na tyle zużyty że należy go wymienić. Czyli jak klocek jest na tyle zużyty że czujnik już zaczyna trzeć o tarcze to wtedy komputer daje komunikat o zużyciu. Ilość kilometrów jest liczona w inny sposób... Nie wiem czy na podstawie wysunięcia tłoczka hamulcowego czy jakiegoś algorytmu - nie jestem mechanikiem więc niech się wypowie ktoś kto zna temat. Ale na pewno czujnik zużycia klocka nie jest przyczyną tego że komputer zjada ci kilometry do nastepnej wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś się zgadza. Nie podejrzewam czujników właśnie dlatego, że on odpowiada tylko za zamknięcie obwodu. Jednak dla próby zmieniłem ten czujnik ponieważ sterownik nie pozwalał mi zresetować pomiaru, gdyż odczywał ten sam EndpointID ( PhysicallAdress czujnika ) - nie znalazłem możliwości przeprogramowania go. Problem tak jak opisałem wyżej polega na tym, że soft zjada za szybko kilometry :( Na weekend zrobie update całego samochodu i zresetuje moduły, dam znać czy sytuacja się poprawi dla potomnych. Jak to piszą na zagranicznych forach, niby bardzo znany i powszechny problem, jednak nikt do tej pory nie dał sensownej rozwiązania ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.