Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodniczego z otworu w pokrywie rozrządu


Maras58

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


Mam problem ponieważ pojawił się wyciek dość znaczny z otworu w pokrywie rozrządu nad pompą wody, czy jest jakiś sposób na uszczelnienie bez rozbierania 1/2 auta ?

gdzieś wyczytałem że jest tam jakaś uszczelka która prawdopodobnie się rozszczelniła.


Jeżeli miał ktoś taki problem proszę o pomoc to silnik 4,4 320 km X5 z 2006 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi ci o rurke ktora biegnie miedzy glowicami to czesta uszczelka wada konstrukcyjna w silnikach n62 cieknie z dziurki za pompa wody? zrzucic kolektor polecam kupic teleskopowa rurke zaoszczedzi czasu i roboty jak nie znajdziesz na 7er jest gosciu o niku seba ktory sprzedaje takowe teleskopowe rurki :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rurka teleskopowa jest sporo droższa od oryginału ale aby zamontować oryginał trzeba dosyć mocno silnik rozebrać.

Kupiłem jakieś dwa lata temu tą rurke od wspomnianego gościa - wykonanie bardzo dobre, montaż rownież prosty. Dziś można takie rurki kupić taniej ale nic nie mogę powiedzieć o ich jakości.


Jak już chcesz się dobrać do tego wycieku to przy okazji warto wymienić kilka uszczelek - jak nie były ruszane to puszczą niebawem. Dosyć krytycznym elementem jest pokrywa tej rurki. Są dwie szkoły: Tylko wymiana na nową pokrywę bo uszczelka jest z nią zwulkanizowana lub uszczelnianie klejem do tego typu montażu (nie silikon). Ja za pierwszym podejściem uszczelniałem - zrobiłem to zgodnie ze sztuką ale szybko puściło. Kupiłem nową pokrywę, trzyma.


Roboty specjalnie dużo nie ma - w jeden dzień spokojnie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.