Skocz do zawartości

E60 3.0D Grzanie swiec zarowych


inventus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e60 3.0d 2003r wyskakiwal mi na komputerze błąd sterownika swiec zarowych. Stary sterownik który miałem zregenerował mi mechanik były po zrywane piny lecz po jego montażu wszystkie 6 swiec grzały cały czas więc zakupiłem nowy sterownik beru lecz okazało się że dalej jest ten sam problem po odpaleniu silnika świece zarowe nie przestają grzać. Rozkładam ręce już 4 mechaników go miało nikt nie jest w stanie mi pomóc każdy z nich powtarza to samo że mam kupić nowy sterownik swiec bo widocznie ten jest uszkodzony. Z góry dziękuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:duh: Swiece które sa obsługiwane przez sterownik tak mają działać. Steruje nimi DDE i zmniejsza moc grzania w zależnosci od temperatury silnika. Wyłacza je całkowicie chyba przy ponad 50 stopniach temperatury silnika. Możesz to zbadać jeżdząc z podpiętym kompem i patrzac na bieżącą moc pobieraną przez swiece. Masz wszystko sprawne. Mechaników zmień, bo nie potrafia ci wytlumaczyć jak system świec powinien działać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co mnie informowali to świece grzeją maksymalnie do 30s od momentu odpalenia, że nie mam podłączać tego sterownika świec żeby nie upaliło żarników które mogą uszkodzić silnik. Czyli jeżeli trochę bym pojeździł, żeby rozgrzać silnik to przy sprawdzeniu świecy na rozgrzanym motorze nie powinny już grzać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No a jakiś błąd masz zapisany?

Świece powinny być grzane tylko przez kilka sekund z przerwami aż silnik osiągnie temperaturę 50°C

Na zapłonie czas grzania to max 10s

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędu na komputerze nie ma żadnego po wymianie sterownika. Dzisiaj przejechałem się żeby silnik osiągnął większą temperaturę i grzanie się wyłączyło sprawdzałem w inpa było 62 stopnie


Jack do bimmer tool załatwiłem przejściówkę ale już silnik był rozgrzany 0w pokazywało i drugi parametr świece zarowe - aktywacja było na 0


Byłem przed chwilą spdawdzic silnik ostygl do 35 stopni pokazywało w bimmer ze swiece włączone do momentu jak nie osiągnął 50 stopni i zrobiło się 0 odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.