Skocz do zawartości

M340xi 2021 G20 lepsze HAMULCE ?


azis_light

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdzę od 09.2021 BMW M340xi - auto świetne doskonale, się prowadzi, silnik i napęd robi robotę ...ale rozczarowują mnie troche hamulce (hamulce standard M )

Są jakby za miękkie , za późno zatrzymują auto - z dużym opóźnieniem ( pewnie po części to wina MILD Hybrid ) ale mimo wszystko przyzwyczajony jestem do ostrzejszych hebli


Auto ma 4 tys km , czy może po przejechaniu więcej kilometrów hamulce mogą nabrać lepszej skuteczności ?


Czy ktoś z kolegów robił jakiś upgrade hamulców , jeśli tak to na M performance BMW czy jakieś inne ?

Czy to ma sens przy masie ponad 1700 kg ? czy bedzie duża różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pakiet M Technology to przednie tarcze hamulcowe są większe o standardowych hamulców M. Jeżeli nie zamówiłeś ich przy konfiguracji to trzeba zapytać delaera czy można je teraz oficjalnie zamontować.

Inna opcja to hamulce M Performance. Link na stronie BMW https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/konfigurator-akcesoriow._18-calowy-uk%C5%82ad-hamulcowy-m-performance3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda doplacac, roznicy wlasciwie nie ma. Te tarcze sa tylko nacinane, te otwory nie sa na wylot, klocki chyba troche inne bo popiskuja nieraz o czym ostrzegal sprzedawca. Cena 15 tys to kpina. U mnie zaczely lepiej hamowac po ok 7-8 tys km, na poczatku tez mi sie wydawaly nie halo , nie kupilem tamtych i nie zaluje. Moze na torze by byla roznica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pakiet technology i tez mam czasami wrażenie ze hamulce są za miękkie ,strach pomyśleć jak auto by hamowało bez tego pakietu…

Ceramika z m3/m4 myśle by załatwiła sprawę :D

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te mniejsze hamulce M (348mm i 345mm)... w serii było akceptowalnie..


po wrzuceniu przewodów w oplocie Hell, klocków Yellow Stuff i płynu Motul RBF jest bomba.. na Poznaniu idealnie robią robotę i można na prawdę pózno hamować... nie wyobrażam sobie sytuacji na drodze, w której by mi brakowało hamulca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.