Skocz do zawartości

Odpływ szyberdachu jak się dostać


Kasia1233

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)


Na początku napisze, że przeszukałam forum i nie znalazłam odpowiedzi ;) do sedna. Kupiłam niespełna miesiąc temu bmw seria 1, wszystko było pięknie do momentu pierwszych opadów deszczu. Mam mokre dywaniki po stronie kierowcy i pasażera. Woda skrapla się po słupkach. Mam szyberdach ale nie wiem dlaczego się nir otwiera. Chciałam sprawę z szyberdachem załatwić na wiosnę ale chyba będzie trzeba szybciej. Moje pytanie brzmi czy można dostać się do odpływów z szyberdachu jakoś od spodu? Ściągałam ostatnio nadkola ale nie widziałam nic konkretnego co mogłoby wskazywać na odpływ od szyberdachu. Jeśli można proszę o nakierowanie gdzie mam patrzeć. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy są albo za nadkolem od strony wnętrza ale mogą też być na przedniej wnęce na drzwi (tam gdzie są mocowane zawiasy) - tak np jest w E61.

Od środka by się do nich dostać, trzeba zdemontować światło na środku, lampki nad osłonami przeciwsłonecznymi, same osłony oraz przednie rączki nad drzwiami. Tylko tutaj jest problem, że podsufitkę mogą jeszcze trzymać 3-4 śruby, które można odkręcić tylko po odsunięciu szyberdachu do tyłu, bo dostęp do nich jest tylko od góry. Na chama może odegniesz trochę, ale wiele nie zdziałasz przy tych gabarytach auta bez odkręcenia tych na środku - możesz co najwyżej sprawdzić, czy są nałożone.

Jeśli jednak wody nie ma po bokach podsufitki a jedynie na słupkach, to zastanowiłbym się nad szczelnością górnej uszczelki przedniej szyby. To możesz sprawdzić ściągając osłony słupków. Tylko ostrożnie na kurtyny jak masz. Nie trzeba odpinać akumulatora do tego, jak nie będziesz kombinował przy kurtynach lub ich nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę kombinowała w weekend może coś zdziałam z waszymi podpowedziami bo szkoda auta. A jak nie to zostaje mi wymiana silniczka szyberdachu na cito bo to on prawdopodobnie jest winowajcom, że się nie otwiera. Słychać cykaniena ale na restr nie reaguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie w instrukcji jest opis awaryjnego otwarcia i zamknięcia szyberdachu za pomocą takiej korbki . Odpływy są w rogach szyberdachu , z przodu wygląda że słupkiem A leci i kończy się jak wielu pojazdach w progu . Z tyłu to nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę temat :) otworzyłam awaryjnie szyberdac, i przepchałam od dołu drutem. Było tak zapchane, że ledwo co poszlo, wyleciał cały syf przepłukałam od góry i po wczorajszej ulewie sucho. Dzięki bardzo za wszystkie podpowedzi. Podsyłam filmik, który pomógł zlokalizować odpływ


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.