Skocz do zawartości

Szarpanie 428xi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Cześć wszystkim, mam problem z moja 4. Pojawia się szarpanie głównie podczas gwałtownego przyspieszania, najmocniej odczuwalne jest przy prędkościach 80-120 km/h, czasami podczas wychodzenia z zakrętu oraz gdy zwalniam i nagle zaczynam przyspieszać. Mam u siebie całkiem niezły nieautoryzowany serwis BMW ale mam wrazenie, że poczuli krew i najchętniej wymienili by mi pół auta zanim postawią ostateczna diagnozę :| wstępnie powiedzieli, że xdrive. Wiec kupiłem oryginalne 18” i opony pirelli z* (auto kupiłem na 19” wieś tuning) plus powymieniamy mi jakieś pierdolki w zawieszeniu oraz olej w xdrive. Ogólnie jest lepiej ale szarpanie nie ustało, jest to takie uczucie przeskakiwania z koła na koło, jakby złe przekładał napęd, podczas postoju na jałowym biegu mogę kręcić kierownica lewo prawo i nie slychac żadnych stuków ani „przeskakiwania”. Widziałem pare podobnych tematów a rozwiązania były różne. Jeśli ktos ma jakieś sugestie to chetnie posłucham bo chciałbym jak najszybciej rozwiązać problem tylko nie wiem czy zabierać się za xdrive czy szukać gdzieś indziej.
Opublikowano

Jesli masz uczucie ze auto ma kilkanascie biegow - podczas przyspieszania, to odpowiedzialne za to beda tarcze sprzegla w przekladni VTG (xdrive) jest to obiaw sklejania sie tarczek. Dosc czesta przypadlosc ATC35L.

Do wymiany sa sprzegla. Mozesz tez sprobowac wymienic olej ze 3 razy w 1 miesiecznych odstepach czasu.

BMW F32

Opublikowano
  • Autor
Dzięki za podpowiedź, pokombinuje w tym kierunku i rzeczywiście jest to tak jakby zmieniał kilka biegów, w krótkim odstępie czasowym. Zauważyłem, że to szarpanie zaczyna się dopiero jak trochę pomęczę auto, przy spokojnej jeździe jest ok. Jutro lece jeszcze raz na zmianę oleju w rozdzielaczu bo mechanik wymienił jak się okazało olej…nie w tym miejscu(wymienili w moście przednim? Nie wiem czy dobrze kojarze bo jestem kiepski w mechanike :wink: ) :duh: . Zobacze jak będzie się zachowywał po wymianie i poinformuje czy pomogło.
Opublikowano
  • Autor
Wymiana oleju w przekładni VTG zlikwidowała problem, może jest delikatnie odczuwalne na sport plus wiec wymienię jeszcze 2 razy olej jak radziłeś i myśle, że będzie ok. Dzieki za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.