Skocz do zawartości

e87 n45b16 jeździło i nagle przestało odpalać


Aga_Aga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Uznam ten pomysl jako nie napisany bo jest kompletnie pozbawiony sensu. Aby zobrazowac, co zrobisz z tym czerwonym kabelkiem co leci u gory od aku? To jest zasilanie wszystkich sterownikow auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok, dzięki. Myślałam, że można taką operację przeprowadzić bo czytałam, że w innych modelach to robią. Aktualnie szukam tego przewodu plusowego co idzie przez całe auto od spodu ale ciężko kupić go w jakimś sensownym stanie. Na allegro znalazłam jeden po numerze katalogowym ale wygląda tak źle, jak mój. Wczoraj przy sprawdzaniu którędy idzie, kabel po prostu pękł, więc już jak widać miał dosyć... No cóż, szukam dalej. Dzięki za pomoc, będę informować co udało się ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze ten kabel sie posypal gdzies dalej od koncowki wiec jest do wywalenia, ogolnie ponoc jego stan byl juz fatalny w calosci. Myslisz, ze moge zamowic na metry gdzies w sklepie z elektryka gdzie od razu zarobia mi koncowki? Czy on musi miec jakies specjalne parametry czy tylko srednica musi sie zgadzac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Malo realne aby sie daleko posypal, to jest duzej srednicy kabel. Odciac pare cm od skorodowanej czesci i dorobic nowy, ja uzywam ori kabli, tylko dlatego ze mam ich duzo po przekladkach z anglikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zamówiony na allegro, czekamy na dostawę !


Ale mam poboczne pytanie. Dziś odebraliśmy przekładnie kierowniczą z regeneracji i dowiedziałam się, że brakuje jej czegoś takiego:

15499996_2.jpg


Wiecie czy gdzieś to kupie? Szukam wszędzie ale ciężko szuka się czegoś, jeśli nie wiadomo jak to się nazywa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, magiel siedzi. Jakoś sobie chłopaki dali rade z połamanym plastikiem. Dziś przyjdzie reszta części, do końca tygodnia beemka powinna jeździć. Zmieniliśmy rozrusznik, bo stary kręcił się w dwie strony... może to była przyczyna. Przewód plusowy aku też już załatwiłam. Mam nadzieję, że teraz już będzie wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po wymianie większości uszczelek silnika, olejów, płynów, świec, oringów, filtrów itp.

Zregenerowany magiel, zalane nowym płynem (chyba atf ale muszę dopytać). Po pierwszym odpaleniu wyje pompa wspomagania. Widać, że ktoś niedawno ją wymieniał bo jest jeszcze czyściutka, niestety firmy Maxgear. Przed zmianą magla nic nie wyło. Układ poprawnie odpowietrzony. Szukać usterek czy może od razu wymienić pompę?


Przyznam, że chłopak już niechętnie chce wymieniać pompę bo znów trzeba rozebrać kawałek auta a dopiero je skręcił :mad2: ale jak nie będzie wyjścia to zmieni..


Ps. Auto odzyskało moc, więc reszta napraw na + :D


Dodam, że pomimo niezgodności katalogowej do bmw e87 2005 rok 85 kw 115 km pasuje przewód plusowy akumulatora o symbolu 61 12 9125030 oraz 61 12 9125031. Drugiego nie znajdziecie przez katalog bo ponoć nie pasuje, ale okazuje się, że różnicą tych kabli jest jedna klema. W pierwszym jest miedziana a w drugim aluminiowa. Oba przewody pasują długością i działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie płyn się spienił w zbiorniczku .Zostaw auto na parę godzin i sprawdź poziom płynu . powinno się uspokoić . Skoro przed zmianą magla była cisza to się nie rozleciała tak nagle pompa .


Wreszcie jeździ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wspomagania stare, nie wymagaly wymiany. Rzeczywiscie postalo caly dzien i przestalo wyc! Dobrzy nauczyciele to sie czlowiek szybko uczy :D


Przed nami w najblizszym czasie jeszcze wymiana wozka tyl - strasznie zardzewialy. Tarcze, klocki, elastyczne przewody hamulcow, amortyzatory tyl napewno ale pewnie zrobimy komplet.


Do mechanika na zbierznosc i musze znalezc magika, co mi pospawa mocowania zbiornika paliwa. Mocno przegnily i boje sie, ze za niedlugo puszcza :?


Ps. Auto dalej odpala bez problemu, pieknie kreci rozrusznik az milo posluchac :D wina albo przewodu plusowego aku albo rozrusznika, ciezko powiedziec bo wymienialismy razem. Oby juz nie zrobila nam numeru, ze znow nie odpali :P dzieki wszystkim jeszcze raz za rady, pewnie sie niedlugo odezwe jak znow cos nawali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej mocowania, wszystko wygląda tam jakby zaraz mialo odpasc :D ale dzieki za info, pasy tez kupie "nowe" :)


Ps. Macie do polecenia jakis spray do zabezpieczania elementów przed rdzą lub / i taki, który można nakładać na elememty zardzewiałe aby rdza nie szła dalej?


Za niedługo zabieramy się za wózek z tyłu i chciałabym trochę tam zabezpieczyć nad nim i sam wózek też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dzięki, realoem.com super stronka ale czescidow.pl nie działa. W przyszłym tygodniu już się bierzemy za bmw, wymiana filtrów, świec, oleju, zdjęcie skrzyni żeby dostać się do rozrusznika https://speedtest.vet/ https://vidmate.bid/ i uszczelnienie skrzyni przy okazji, drążki, magiel itp itd... Mam nadzieję, że dojdziemy do tego dlaczego nie odpala kiedy jest wilgotno... Liczę, że jednak gdzieś ten kabel przy rozruszniku jest uszkodzony. Dam znać jak uda nam się ją lepiej zdiagnozować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.