Skocz do zawartości

Wyciek wody z samochodu o0 e87 2006


dominikk26

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciek wody z samochodu, tak woda cieknie mi od kilku dni z samochodu w tylnej części z lewej strony nad tłumikiem częściowo przysłonięte osłoną termiczna.

Co to jest skąd jest tam woda. Macając palcami wyczułem, że jak dotknę tej gumy to leci mocniej spróbowałem wydrzeć to okazuje się być zaślepką i poleciała taka fontanna wody, że ja w szoku. Pobełtałem trochę samochodem i postawałem na górce, trochę też palcem pomacałem bo jeszcze wtedy po palcu leciało wewnątrz całe śliskie już glony pewnie jakieś czy coś. Nie zaślepiałem tego aby przeschło to jako tako. A no właśnie macie filmik aby było łatwiej.



Moje pytanie co to za część wygląda na zderzak, skąd tam woda, czy bezpieczne po co ten korek skoro woda. Jakieś rady co sprawdzić jak naprawić co kolwiek < panic >


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko wyczuć dokładnie, bo kamerujesz korek z bliska, ale wyglada to na wodę, kyora dostaje się przez tylne lampy do auta. Poczytaj o problemie zalanego modułu pdc i wszystko będzie jasne. Rozbierz biczne tapicerki w bagażniku to zobaczysz basen. Jak masz PDC to zajmij sie tym szybko zanim moduł będziesz musial kupować. Moduł jest po stronie pasażera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć dokładnie, bo kamerujesz korek z bliska, ale wyglada to na wodę, kyora dostaje się przez tylne lampy do auta. Poczytaj o problemie zalanego modułu pdc i wszystko będzie jasne. Rozbierz biczne tapicerki w bagażniku to zobaczysz basen. Jak masz PDC to zajmij sie tym szybko zanim moduł będziesz musial kupować. Moduł jest po stronie pasażera.

 

Łap zdjęcia powinno być lepiej widać.


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sporo z tym pracy było. W moim przypadku tak jak w tym linku trzeba było odkręcić ten plastik, następnie złożyć siedzenia tylnie, wyjąć plastik/zaślepkę od zaczepu o który łapią się siedzenia.

Dobrze by było wykręcić ten zaczep bo potem będą problemy z założeniem tej obudowy z weluru czy co to jest ta twardsza część.

Kolejnym etapem było wyciągnięcie spodu bagażnika a następnie demontaż tej bocznej osłony.


Moim oczom ukazał się moduł audio a za nim kratka wentylacyjna a pod nią otwór którym spuściłem wodę.

Zacząłem badać czy lampa przecieka i wydaje się, że nie przecieka okazuje się, że uszczelka kraty wentylacyjnej na dole jest jakaś luźna.

Aby wyjąć kratę trzeba odkręcić część nadkola teoretycznie da się chyba to zrobić bez odkręcania koła ale po co się męczyć.


Wyjąłem tę kratę wymyłem dokładnie w rowek od uszczelki dałem trochę sylikonu i włożyłem uprzednio sklejając 2 pęknięcia które były tylko połowiczne na uszczelce. Całość odstawiłem do odeschnięcia.

Zająłem się w tym czasie czyszczeniem całej tej komory przy okazji wykąpałem ten filierek czy osłonę akustyczną która przykrywa ten otwór wentylacyjny. Myjąc naderwałem lekko te gumę zasłaniające na kracie wiec podkleiłem ją.


Założyłem kratkę powrotem i dół dalej tak bardziej odstaje od reszty ale niby przylega a uszczelka siedzi sztywno nie lata.


Zakładając korek o którym wcześniej wspominałem przyglądając się innym rzeczą zawarzyłem, że powinien być włożony chyba od środka tak jak inne rzeczy w tamtym miejscu. Nie wiem czy dobrze zrobiłem a może to ,że był włożony od zewnątrz powodowało nieszczelność?


Przy okazji odkryłem, że zmieniarka CD działa ale jest odłączona :P

A tu zdjęcia

DSC-0360.jpg

DSC-0361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupiłem te kratke nową. Siedzi bardzo ciasno. Bywa, że przez nią leci. Korek teraz wsadziłeś dobrze. Przynajmniej u mnie tak jest. Zobacz jeszcze z drugiej strony.


P.S. sprawdź pod tymi zaślepkami czy nie masz też wody.

https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=42964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę no mogłem sprawdzić w sumie. Teraz boję się to rozbierać z powodu gdyż jak kręciłem ten plastik przy klapie to te śruby jak wkręcałem to kręciły się w nieskończoność. Jak się rozwierci całkiem to nie będzie wgl trzymać nvm co z tym zrobić. Ogólnie jak jest ta dziura w której zbierała się woda to po prawej stronie od tej dziury jest zaślepka też chyba do podłużnicy czy czegoś nie mam takiej wiedzy wiec wiecie. W każdym razie też i tam trochę wody było z milimetr może dwa w każdym razie nie pływała zaślepiłem powrotem bo w sumie jak bym to inaczej mógł osuszyć może źle zrobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.