Skocz do zawartości

E60, 530D-2006r (231 km) - problem skrzyni biegów


barbie83

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny post i kolejny problem z autem. Tym razem trafiło na skrzynię biegów....

Otóż nie zawsze, ale często przy rozgrzanym silniku (nigdy na zimnym) skrzynia zaczyna przeciągać biegi przy spokojnej jeździe. Normalnie przerzuca bieg przy 1600 obrotów a przy rozgrzanym trzyma je do 2100. Przy zmianie towarzyszy lekkie szarpnięcie. Sprzęgło wymieniłem 5000 km temu. Jakieś pomysły od czego zacząć i co sprawdzić?


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest problem. Tak po prostu zachowuje się skrzynia biegów przy wypalaniu dpf. Jeśli sterownik chce podnieść temp spalin aby wypalić filtr gdy jedziesz wolno przykładowo w mieście to własnie w ten sposób steruje skrzynią biegów aby utrzymać wyższe obroty. Ewentualnie mogą troszkę niepokoić szarpnięcia przy zmianie biegów, ale jeśli nie są jakieś bardzo wyczuwalne to nie ma się czym martwić. Co do wypaleń filtra to dzieje się to cyklicznie co ileś km, lub gdy filtr tego potrzebuje to jest gdy jest dużo sadzy i wzrasta ciśnienie wsteczne spalin przed filtrem dpf. Jeśli wypalania nie są bardzo częste to jest co jakieś 100-150km to wszystko jest raczej ok. Do diagnostyki filtra i ogólnie auta można polecić b-tool expert. Jak będziesz miał dostęp do tej aplikacji to sprawdź czy w momencie przeciągania biegów jest aktywna procedura wypalania filtra. Jeśli tak to masz przyczynę i nie jest to żaden problem. Mam dokładnie ten sam silnik i ten sam rocznik i tak właśnie zachowuje się skrzynia biegów u mnie podczas wypalania filtra. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.